אדי מכלוף (39) נחשב למהנדס המטענים של הארגונים באזור, כולל זה של שלום דומרני. מכלוף נעצר על ידי שוטרי ימ"ר לכיש כאשר ניסה להחביא לבנות חבלה שהיו אמורות להגיע לידיהם של עבריינים. הוא הואשם והורשע בסחר באמל"ח, קשירת קשר לביצוע פשע ועוד. נאשם נוסף בתיק, אבי זהבי, הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע ונידון לשנת מאסר בפועל.

השופט ביתן נאלץ לקבל את ההסדר לאחר כתב אישום מתוקן שהוגש, אבל בסיום הדיון הוא ציין: "כשכל המדינה עומדת על הרגליים... סוף סוף מוצאים מישהו על חם, עם ראיות טובות מאוד, נתפסים לשולי-שוליים. כשיש דברים שמגיע הזמן לתת עונש כמו שצריך, גומרים את זה בהסדרי טיעון כאלה... בעוד חצי שנה נחזור לכאן שוב. בפרק זמן של שלוש שנים יש שתי עבירות של מטעני חבלה".

השופט ביתן הוסיף שהסכנות באחזקת מטען חבלה חמורות, הדבר פוגע בתחושת הביטחון ויוצר תחושה שהרחובות הפכו הפקר: "מטעני חבלה אינם משמשים להגנה עצמית אלא למעשי תקיפה חמורים. אין כל מקום להתחשבות, הבנה או סלחנות, ויש לטפל בתופעה ביד קשה ולמצות את חומר הדין כלפי כל אחת מהחוליות בשרשרת ההכנה, 
ההספקה והשימוש במטעני חבלה. לדידי, אין להירתע מהטלת עונשי המאסר המרביים האפשריים".

השופט הוסיף שהוא מקבל בלב כבד את ההסדר: "בשנים האחרונות, כחלק מההסלמה הכללית באלימות העבריינים ועל רקע זמינותם הגבוהה של כלי נשק וחומרי חבלה, השימוש העברייני במטעני חבלה הפך נפוץ והוא גרם לפגיעות בנפש וברכוש - של אלה שאליהם כוונה הפגיעה ושל אחרים, תמימים".

בפרקליטות מחוז דרום ציינו שיש לקבל את ההסדר לאור קשיים ראייתיים. סנגורו של מכלוף, עו"ד משה יוחאי, אמר בתגובה: "בתיק זה היו קשיים ראייתיים לא מבוטלים. בסופו של דבר שוקללו העבירות המיוחסות לנאשם במסגרת הסדר הטיעון, כך שהורשע בהובלת ונשיאת נשק, וקשירת קשר לפשע". 

בוידאו: פיצוץ המכונית באשדוד שהוביל לחקירה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]