6 שנות מאסר בפועל ל"סוכן הדוגמניות" מאשדוד שתקף 14 צעירותחיים בר שלום התחזה לסוכן דוגמניות, פיתה צעירות וקטינות לביתו, ביצע בהן מעשים מגונים ואיים כי יפיץ תמונות עירום שלהן אם ינתקו איתו קשר

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (שלישי) שש שנות מאסר בפועל על חיים בר שלום, בגין התחזות לסוכן דוגמניות וביצוע מעשים מגונים בנשים ובקטינות.

בר שלום, תושב אשדוד שאושפז בעבר בבית חולים פסיכיאטרי, הקים בשנת 2010 אתר אינטרנט לסוכנות דוגמנות פיקטיבית, במטרה למשוך אליו צעירות המעוניינות להיכנס לעולם הדוגמנות והמשחק. בנוסף לעבירות המין, זייף בר שלום מסמכים והשתמש בתעודת הזהות של אחת הצעירות כדי להזמין קו טלפון נוסף לעסק המדומה שהקים.

בתיק העידו נגד בר שלום 14 מתלוננות, שכולן חוו הטרדה מינית וניצול מצדו.
הפגישות עמו כללו לרוב בקשות להתפשט ולעמוד בתנוחות שונות על מנת לבדוק את התאמתן לכאורה לעיסוק בדוגמנות. את התמונות שצילם, שמר בר שלום לשימושו הפרטי. הנאשם ביצע את מעשיו גם בקטינות וחסרות ישע תוך ניצול תמימותן וחוסר מודעותן לחומרת מעשיו, לאורך זמן ממושך.

 

בין האישומים החמורים:
הנאשם זימן את אחת המתלוננות לבית מלון, לכאורה למטרות עבודה שהשיג עבורה. בשעה שהשניים היו לבדם בחדר בבית המלון, ביצע בה בר שלום מעשים מגונים ללא הסכמתה. הנאשם המשיך במעשיו גם כשהצעירה דרשה ממנו להפסיק, עד שלבסוף הצליחה להיחלץ ממנו ונמלטה מן החדר.

בר שלום יצר קשר עם מתלוננת קטינה, אשר שלחה לבקשתו מספר תמונות שלה, כדי שיוכל לוודא לכאורה את התאמתה למקצוע. הנאשם קיבל אותה ל"סוכנות" ואמר לה כי ישנה אישה אשר מבקשת לברר האם בעלה בוגד בה ולשם כך על הצעירה לפתות את הבעל.
הקטינה שוחחה עם הבעל באמצעות "סקייפ" כשהוא מורה לה להתפשט מול מצלמת האינטרנט, אך לאחר מכן התברר כי ה"בעל" היה בר שלום בעצמו וכי הוא צילם את הקטינה ללא ידיעתה.

אישום נוסף -  
הזמין בר שלום את הקטינה לביתו והחל לגעת בה בניגוד לרצונה, הפשיט אותה וביצע בה מעשים מגונים. הקטינה יצאה מביתו והודיעה לבר שלום כי היא אינה מעוניינת להיות איתו בקשר, אלא שאז איים עליה הנאשם, אמר לה שיש ברשותו תמונות עירום שלה ושהוא יהרוס לה את החיים - שכן הוא אדם בעל כוח ואביו משרת במשטרה. בעקבות איומים אלה נאלצה הקטינה להיפגש עם בר שלום בביתו מספר פעמים נוספות, בהן ביצע בה מעשים מגונים תוך שימוש בכוח.

 

עורך דינו של הנאשם טען בבית המשפט:
מדובר באדם אשר לוקה בהפרעות נפשיות וכי מגיל 11 הוא אינו יוצא מהבית ולא יוצר קשר עם הסביבה למעט קרובי משפחה. כמו כן ציין עורך הדין כי בר שלום לא סיים את לימודיו בבית הספר וכי שוחרר משירות צבאי. כיום מאושפז בר שלום במתקן הכליאה "מגן", המשמש אסירים הסובלים ממחלת נפש, עברייני מין ועוד. בר שלום הביע חרטה על מעשיו ואמר כי לא יעשה שוב שימוש במחשב ובאינטרנט.

 

השופטת חני סלוטקי כתבה בגזר הדין :
"מדיניות הענישה הנהוגה בעבירות מין בכלל ובעבירות מין כנגד קטינות בפרט היא של ענישה בחומרה. בית המשפט שם לנגד עיניו את הגנת הכלל ויעדיפה על פני התחשבות בנסיבותיו האישיות של העבריין". חבר השופטים ציינו כי "הערכים החברתיים שנפגעו מביצוע העבירות בהן הורשע הנאשם הם רבים וביניהם הערך החברתי שלפיו לכל אישה הזכות לאוטונומיה על גופה, הערך של שמירה על פרטיות, ההגנה על שלומם של קטינים והדאגה להתפתחותם התקינה ובכללם בני נוער, הנתונים להשפעה ולפיתויים באמצעות האינטרנט".

 

בית המשפט גזר על הנאשם שש שנות מאסר בפועל, שנתיים מאסר על תנאי וכן פיצוי כספי למתלוננות.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('dc9a7445-f4d6-487f-8f58-47409bc84c5a','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('dc9a7445-f4d6-487f-8f58-47409bc84c5a','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה