יבגני יודשקין עו"ד בן 37 מאשדוד נעצר בשבוע שעבר, לאחר שבמשך שנתיים וחצי לא הגיש דוחות תקופתיים למע"מ ונמנע מלהתייצב בצווי הבאה לבית המשפט. לאחר מעצרו, הבטיח יודישקין לשתף פעולה עם החוקרים ולתקן את עבירותיו ועל כן, שוחרר בערבות. (ערבות עצמית של 100,000 ערבות צד ג של 100,000) וכן הוצא נגדו צו יציאה מהארץ.

בחודש שעבר, לאחר מספר דיונים, הודיע בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין מחוז דרום על שלילת רשיונו - הרחקתו לצמיתות מלשכת עורכי הדין. לאחר תלונות של לקוחות שלו על מעשים פליליים – הגשת תצהירים מזויפים, ואיומים לכאורה, בית הדין קבע שהצליח להפיל ברשתו אנשים חפים מפשע, לקח את כספם ולא העניק להם שירותיו, ומעשיו לכאורה פליליים. במקביל התנהל נגדו בבית הדין הליך אחר.

בגזר הדין נכתב שהוא פעל כווירוס טרויאני, כשניצל את רישיונו למעשי מרמה ומלבד זאת, גם סיבך את לקוחותיו משפטית, כשלא טיפל בעניינם. עוד נכתב כי יש מקום לחייבו בתשלום פיצויים ללקוחותיו, אולם בגלל חומרת העונש, החליטו הדיינים להסתפק בו.

עו"ד אסתר בר ציון ציינה בשם מרשה, עו"ד יבנגני יודשקין: "צר לי שרשויות המע"מ חושבים להעביר הודעות לתקשורת. למיטב ידיעתי עורך הדין נעצר בגלל חוסר התייצבות לדיונים. לאור העובדה שככול הנראה ההזמנות לא הגיעו לידיו. רשויות המע"מ עצרו אותו, חקרו ובית המשפט שיחרר אותו. הוא מבחינתו ינהל  את הדיון בבית המשפט ולא בתקשורת.   בעניין בית הדין המשמעתי, הרי שכול גזרי הדין בבית הדין המשמעתי ניתנו בהיעדרו של מרשי,  ולכן בעתיד הקרוב תוגשנה בקשות מטעמנו לביטול אותם גזרי הדין, בבקשה לשמוע את ההליך מחדש. גם שם ננהל את הדיונים בבית הדין המשמעתי ולא בתקשורת. מדובר בתקריות מצערות של חוסר הבנה בין לקוח לעורך דין".

תמונה: אתר רשות המיסים

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]