צילום ארכיון: אשדוד נט

כמה זמן לוקח להשכיר דירה באשדוד? בדיקת יד 2 מגלה כי אשדוד מובילה בארץ בפרק הזמן הקצר שלוקח להשכיר דירה.

מהנתונים עולה, כי כשמדובר בדירות 3 חדרים אשדוד היא העיר שרשמה בחודשים 1-5 ב2018 את פרק הזמן הקצר ביותר עם 15 ימים בממוצע. בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד מדובר בירידה בשיעור של 17%. אחריה מדורגות לוד, קריית אונו, כפר סבא וגבעתיים.        

בבחינת פרק הזמן הממוצע להשכרת דירת 4 חדרים עולה, כי בחודשים 1-5 ב-2018קרית מוצקיןהיא העיר שרשמה את פרק הזמן הקצר ביותר עם 16 ימים בממוצע. נתון מהווה ירידה בשיעור של 27% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. ערים נוספות שרשמו פרק זמן נמוך להשכרת דירת 4 חדרים בתחומן הן אשדוד (עם 17 ימים בממוצע), רמלה, כפר סבא ובאר יעקב. לעומת זאת, חריש היא העיר שרשמה את פרק הזמן הארוך ביותר להשכרת דירה 4 חדרים בתחומה עם פרק זמן של 31 ימים בממוצע, אחריה מדורגת הרצליהעם פרק זמן של 28 ימים ממוצע, נתון דומה רשמה גם פרדס חנה.

גל עופרים סמנכ"לית שיווק ומוצר באתר יד2 מתייחסת לנתונים ומציינת כי "בתחילת 2018 אנו רואים עלייה בביקוש לדירות להשכרה לעומת ההיצע. בנוסף, ניכר כי משכירי הדירות מצליחים במרבית הערים והשכונות שנבחנו להשכיר את הדירה בבעלותם תוך זמן קצר באופן יחסי לתקופה המקבילה אשתקד.  ממצאים אלה מצביעים על המגמה הנוכחית בשוק השכירות. היצע הדירות להשקעה קטן לאור צעדי הממשלה להרחקת משקיעים מהשוק לכדי הגדלת היצע הדירות למגורים,  בעוד הביקוש לדירות להשכרה על ידי מחוסרי דיור ומשפרי דיור גדל".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]