תקף עובדת ציבור או שנתפר לו תיק?גבי עזור, יו"ר ועד רובע א' ועובד החברה העירונית למתנ"סים, נמצא במעצר בית מלא מאז יום שישי האחרון. הוא הואשם ע"י המשטרה בתקיפת פקחית חנייה של עיריית אשדוד, איום על עובדת ציבור והתנהגות פזיזה עם רכבו (ניסיון לדרוס? לא ברור). עזור עצמו מכחיש את ההאשמות נגדו, ובשיחה עם כתב המגזין הוא טוען: "תפרו לי תיק". עורך דינו של עזור בבית המשפט: "חומר החקירה מאוד בעייתי מבחינת המדינה". מהעירייה נמסר שהתלונות היו בגין איום והעלבת עובד ציבור... ומה לגבי התקיפה? זה בא רק לאחר שביקשנו הבהרה. הרבה חורים בגבינה ובית המשפט יצטרך להחליט: תקף או נתפר, מה שבטוח, משעמם לא יהיה שם

dscf0611

 
מה קרה ברחוב הראשונים בצהרי יום חמישי שעבר, שהוביל בסופו של דבר למעצרו של גבי עזור, יו"ר ועד רובע א' ? על זה יש מספר גרסאות, ועכשיו על כתפי בית המשפט מוטלת האחריות להוציא את האמת לאור.
גרסת המשטרה וכתב האישום
בהודעה לתקשורת שהוציאה המשטרה לגבי הנסיבות שהובילו למעצרו של עזור, היא מציינת בכותרתה: " העליב תקף וניסה לדרוס פקחית עירונית שרשמה דוחות חנייה ברחוב הראשונים". על השתלשלות האירועים אומרים במשטרה: ביום חמישי שעבר, כאשר הייתה עסוקה פקחית של עיריית אשדוד באכיפת חוקי החניה, פנה אליה עזור בשאלה למעשיה במקום. לטענת המשטרה, החל גבי עזור לקלל את הפקחית. לאחר חילופי דברים בין עזור לפקחית, כשבין השאר היא טוענת שעזור קילל אותה ואת מנהל הפיקוח על החניה במילים:"המנהל שלך מזדיין וגם את מזדיינת", טוענת המשטרה שעזור דחף את הפקחית בכתפה, נכנס לרכבו והחל לנסוע. הפקחית הזעיקה את מנהל הפיקוח על החנייה, אהוד מויאל, ודרשה מעזור שלא יעזוב את המקום, אך לטענת המשטרה, עזור נכנס לרכבו, נסע לאחור ופגע בפקחית. לאחר שלמקום הגיע מנהל הפיקוח על החניה, אהוד מויאל, טוענת המשטרה שעזור ניגש אליו, טפח על כתפו ואמר לו :"נראה מי ייפול ראשון ומי ינצח". שוטרים שהוזעקו למקום, עצרו את עזור והוא הואשם ע"י חוקר המשטרה בתקיפת עובד ציבור.
ביום שישי שעבר הגישה נגדו המשטרה כתב אישום עם בקשה למעצר עד תום ההליכים. סעיפי האישום ייחסו לעזור- תקיפת עובד ציבור, העלבת עובד ציבור ומעשי פזיזות ורשלנות ברכב. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של עזור עד תום ההליכים המשפטיים. לטענת התובעת המשטרתית, יש חשש סביר לשלומה ובטחונה של הפקחית שהתלוננה נגד עזור וכן לשלומם של פקחי החניה בכלל. לטענת התובעת, האיום של עזור "נראה מי ייפול ראשון", מעיד על מסוכנות.
עו"ד דינו של עזור, ליאור רונן מהסנגוריה הציבורית, ציין בבית המשפט שחומר החקירה מאוד בעייתי מבחינת המדינה, כך לטעמו. עוד מציין עו"ד רונן שמצבו הבריאותי של עזור אינו טוב ויש להתחשב בו עקב כך. לדברי עורך דינו של עזור: "העילה היחידה שמקימה תנאי למעצר זה אותה תקיפת עובד ציבור. לא ברור אם התקיפה המיוחסת בגלל שהוא טפח לבן אדם על הכתף, שבמקרה הכי חמור זה זוטי דברים, גם אם יוגדר כתקיפה בסופו של יום". עוד טוען עו"ד רונן שהמתלוננת (הפקחית) מסרה שני הודעות שונות לגבי הפגיעה מרכבו של עזור. עורך דינו של עזור מבקש להעמיק בחומר החקירה ולדחות את הדיון לגבי הארכת המעצר של עזור. השופט חיים נחמיאס, נעתר לבקשת סניגורו של עזור, ומשחרר את עזור למעצר בית מלא עד לדיון בעניין זה. בהחלטתו כותב השופט נחמיאס: "נוכח האישומים המיוחסים למשיב בכתב האישום ומבלי שאתייחס לקיומן של ראיות... הרי שסבורני שניתן לאיין את מסוכנתו הנטענת בכתב האישום באופן שישהה במעצר בית מלא עד לדיון בבקשה".
השופט קובע דיון לצהרי יום שני השבוע, אך דיון זה לא נערך כיוון שעזור שחש ברע, פונה לבית החולים קפלן שברחובות. הוא אושפז ליום אחד לאחר שחש לחצים בחזה.
גרסת גבי עזור: "תפרו לי תיק"
גבי עזור מציין כמובן גרסה שונה לאירועים. שני הגרסאות די דומות, אך האיומים והקללות עוברים לצד השני. בשיחה עם כתב המגזין, מציין עזור: "ביום חמישי, בשעות הצהריים, אני רואה פקחית חנייה של העירייה שרושמת דוח לרכב עם תו נכה. צעקתי לה מרחוק שמדובר ברכב בעל תו נכה ושלא ראוי לתת לו דוח. הרכב חנה על סימון כחול לבן". לטענתו של עזור, בתגובה לדבריו אלה החלה הפקחית לצעוק לעברו שהוא אפס והחלה לנבל את פיה. עוד מציין עזור שבמקביל החל לצעוק לעברו אדם נוסף, והחל לקללו. אותו האדם, כך התברר מאוחר יותר, היה אביה של הפקחית. לטענתו של עזור, הוא זכה לקללות רבות שעדיף לא לציינם בעיתון. עזור מציין שהבחין בפקחית מחייגת למנהלה, אהוד מויאל מנהל הפיקוח על החניה. לטענתו הוא נכנס לרכבו ורצה לנסוע מהמקום בעקבות קריאה שקיבל על תקלה באחד ממעונות היום, אך הפקחית מנעה זאת ממנו. "הבנתי מהתנהגותה של הפקחית שהיא נתבקשה לעקב אותי במקום בכל דרך אפשרית", מספר עזור.
לטענתו של עזור, למקום הגיע מנהל הפיקוח על החניה, אהוד מויאל, בליווי מספר שוטרים שאותם הוא מכיר: "אחד השוטרים שאל אותי על מה הויכוח, אז ירדתי מהרכב והראתי לשוטר את הרכב עם התו נכה וציינתי שבסך הכל אמרתי לפקחית שזה לא ראוי". עזור טוען שבמהלך דין ודברים עם אהוד מויאל, הוא טפח על כתפו תוך שהוא אומר לו: "אנחנו עוד נראה מי ינצח במערכה של החניה". עוד טוען עזור שנתבקש להגיע לתחנה, שם הגישה נגדו הפקחית תלונה על תקיפתה, ולטענתו של עזור, גם מנהל הפיקוח על החניה הגיש תלונה על תקיפה בעקבות הטפיחה שעזור טפח על כתפו (בכתב האישום שהוגש לבית המשפט אין אזכור לזה- ע.א.).
עזור מציין בדבריו שבעבר עבד עם מויאל בשיתוף פעולה, ואף המליץ לראש העיר הקודם, צבי צילקר על מינויו של מויאל לתפקיד המנהל על פיקוח החניה, זאת כאשר עמד מויאל בפני פיטורים. "היום הוא נגדי בגלל המכתבים והכתבות שאני מוציא נגד הסדרי החניה שחלקם בלתי חוקי. כנראה שהוא מרגיש לא נוח עם זה. אין לי טענות נגד מנהלי העירייה. כל מה שאני עושה וימשיך לעשות זה רק למען התושבים. מעולם לא הייתי מעורב בפלילים, כל מה שאני עושה הוא בהתנדבות למען הציבור, על חשבון הזמן שלי ושל משפחתי. ההרגשה שלי היא שתפרו לי תיק", אומר עזור. "אני מאמין בבתי המשפט והאמת תצא בסופו של דבר אל האור", הוא מסכם.
תגובת עיריית אשדוד: " בדיווח שהעביר מנהל מחלקת פיקוח החנייה למנכ"ל העירייה, הוא מפרט את הסיבה להגשת תלונה כנגד מר גבי עזור. הדיווח מתייחס לשני אירועים שונים, בגינם הוגשו שתי תלונות ע"י שני פקחים שונים. התלונות היו בגין איום והעלבת עובד ציבור. המקרה חמור שבעתיים בשל היות האדם עובד בחברה העירונית ובשל היותו נציג ציבור האמור לשמש דוגמא".
בנוסף הוסיף דובר העירייה לאחר שביקשנו הבהרה: " מדובר בשתי תלונות למשטרה. אחת בנושא איום והעלבת עובד ציבור. השנייה- העלבת עובד ציבור ותקיפת עובד ציבור".

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('06e69360-e467-4a6a-8d7a-834a5c36d18a','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('06e69360-e467-4a6a-8d7a-834a5c36d18a','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה
-->