הוגשו כתבי אישום נגד בוחניק, עמר ומסניקובכתבי אישום נגד חמשת המעורבים בפרשת זריקת הרימון לביתו של ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי. זורק הרימון יהיה ככול הנראה עד מדינה בפרשה. השבוע דיווחנו על מעצרו של עופר בוחניק, שהיה החשוד הראשון והערכנו שכתבי האישום יוגשו בקרוב. בין עדי התביעה מופיעה גם הלן גלבר. ראש העיר בתגובה לכתבי האישום:" מדובר בארגון פשע שניסה לפגוע בניהול התקין של העיר"

תחילת הפרשה בחודש אפריל, צאת חג המימונה. פיצוץ עז החריד את רובע י"ב באשדוד. החדשות החלו לרוץ מהר, "רימון הושלך לבית ראש העיר", החלו להגיע הדיווחים. ההלם שתפס אותנו נוכח המציאות החדשה, הפך עד מהרה למציאות כאשר רימון נוסף הושלך לביתו של יו"ר הקואליציה של לסרי, גבי כנפו ולאחריו הגיע רימון הדמה ליד ביתו של מנכ"ל העירייה. בעקבות אירועים אלה, הוצבה שמירה על בית ראש העיר, על ראש העיר וכן על ביתו של יו"ר הקואליציה, גבי כנפו. 

מיד לאחר זריקת הרימון לבית ראש העיר, נעצר עופר בוחניק כחשוד במעשה. הוא מיהר להכחיש את מעורבותו, ולאחר מאמצי חקירה של המשטרה, הוא שוחרר, היות ובידי המשטרה לא היו הוכחות.

המשטרה המשיכה בחקירה סמויה בשיא העוצמה. יוקרת מפקד המרחב ויוקרת משטרת ישראל כולה, עמדו על הפרק. סוכן סמוי שהפעילה המשטרה, הצליח לרכוש את אמונו אחד החשודים בפרשה, שעדיין לא ידע שהמשטרה עלתה על עקבותיו. מישאלוב, החשוד בהשלכת הרימון, התרברב בפני חברו החדש על כך שהוא זה שהשליך את הרימון לבית ראש עיריית אשדוד.

בשלב זה החלו בימ"ר לכיש להרכיב את הפאזל, במהירות רבה יותר. מישאלוב נעצר על עבירות שביצע בבאר-שבע, המשטרה ניצלה את ההזדמנות שהיה במעצר בידיה כדי להתעמת מולו בחשדות על זריקת הרימון. מישאלוב לא הבין כיצד המשטרה סגרה עליו מכל הכיוונים, אך הוא הבין שכדי להציל את עורו, עליו לשתף פעולה.

בזה אחר זה החלו להיעצר חשודים נוספים. אליאב עמר, מציל מאשדוד, היה בין העצורים החדשים בפרשה. עצור נוסף הי חשוד מבאר שבע. אך במשטרה לא הסתפקו בכך והם רק המתינו לרגע המתאים, בו הם יוכלו לשים את ידם על בוחניק.

בינתיים, בחדר החקירות, המשיכו חוקרי המשטרה להוציא מידע ממישאלוב. אחת הידיעות שהגיעה לידינו מספרת שמישאלוב הפך לעד מדינה בפרשה, ועיקר ההאשמות המשטרה, מסתמכים על עדותו.

בשבוע שעבר עצרה המשטרה את החשוד האחרון במעורבות בזריקת הרימון לבית ראש העיר, עופר בוחניק, שהספיק שעות קודם לכן להפגין נגד ראש העיר, זאת במסגרת המאבק של עובדי החברה למתנ"סים. בעת הדיון בהארכת מעצרו אמרו נציגי המשטרה שכתבי אישום יוגשו בקרוב.

היום בבוקר הגישה המשטרה נגד חמשת החשודים כתבי אישום חמורים. בכתבי האישום מתוארים האירועים כפי שתיארנו לעיל. מעל ל- 80 עדי תביעה צירפה המשטרה לכתבי האישום. בין עדי התביעה נמצאים גם חברת המועצה, הלן גלבר ומנהל מתנ"ס י"א, דוד ביטון.

כעת, לאחר שהאיום על חיי ראש העיר חלף, יוכל ראש העיר להפסיק להסתובב עם השמירה האישית, שהפכה להיות חלק ממנו לאחרונה.

בעקבות הגשת כתבי אישום כנגד האחראים לזריקת הרימונים על ביתו של ראש עיריית אשדוד , ד"ר יחיאל לסרי , אמר ראש העיר: "אני מאמין כי מי שלוקח על עצמו להיות מנהיג או נבחר ציבור עליו לדעת שלעיתים עליו לקחת החלטות קשות ואמיצות לטובת הציבור".

ראש העיר מודה למשטרת ישראל על הדבקות והזריזות במציאת האחראים שכן  מדובר בחשיפת ארגון פשע שניסה לפגוע בניהול התקין של העיר. וכן, ראש העיר מודה לתושבי אשדוד על התמיכה.

"היום ניתן מסר  חשוב עבור תושבי העיר , כי ביטחונם נמצא בראש סדר העדיפויות שלי ושל הנהלת העירייה ושחל שינוי בתרבות השלטונית בעיר, באופן שנעשה הכל כדי לשמור על נכסי הציבור לטובת הציבור".

"שום איום זה או אחר לא ימנע ממני להמשיך ולקבל החלטות בכפוף לחוק כפי שאני מאמין שנבחר ציבור חייב לפעול כן תוך ראיית טובת הציבור בלבד".

"זוהי נקודת מפנה עבור ראשי ערים אחרים ואני מקווה שגם הם לא ייכנעו ללחצים של גורמים אינטרסנטים ויפעלו כשטובת העיר נמצאת לנגד עיניהם בלבד".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('0a476532-352b-4119-9ec3-21d9104c642c','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('0a476532-352b-4119-9ec3-21d9104c642c','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה
-->