אשדוד, המהווה מודל לשיתופי פעולה בין הרשות למשטרה, היא גם דוגמא לתחומי אחראיות משותפים אשר מתחילים מהרמה הבסיסית, כמו: שיטור קהילתי, שיטור משולב, הרשות למאבק בסמים ופרויקטים חברתיים רבים, שהרשות והמשטרה פועלים ביחד במטרה לסייע לקבוצות שונות באוכלוסייה. על כך אומר ראש העיר: "ניתן לצמצם את הפער הקיים, באמצעות פעולות של ממשלת ישראל ובמקביל חיזוק המערכות העירוניות".

ד"ר לסרי העלה בפני השר את תפישתו לנושא הביטחון העירוני וגילה כי הוא מתכוון להקים חברה עירונית לביטחון. הוא ציין כי יש לקבוע מודל שבו לראש העיר יהיה מה לומר בנושא סדרי העדיפות העירוניים. ראש עיר, בניגוד להצעות שהועלו בשבועות האחרונים ע"י גורמים שונים המצדדים בעד העברת הסמכויות והשליטה לראש הראשות, לא חושב שהוא צריך לעמוד בראש המשטרה. אבל הוא כן חושב שיש לאפשר לו לקבוע מדיניות באשר ליעדי המשטרה והעדפת משימות כאלה על פני אחרות. מודל הביניים שהציע ד"ר לסרי מדבר על כך שהמשטרה תישאר גוף עצמאי עם מדיניות ותוכניות עבודה שהוגדרו על ידה, ובמקביל ראש הרשות יהיה רשאי להכתיב ע"י מנגנון חוקים את מה שקשור לצורכי העיר והתושבים.

"ראש העיר יוכל לדרוש מהמשטרה לטפל באופן מיידי במטרדים הפוגעים באיכות חיי התושבים, והמשטרה תישאר הגוף אשר יוכל לאכוף החוק בהתאם לסמכויות המוקנות לו ע"פ החוק" סיכם.

השר עצמו הפתיע את ראש העיר בכך כשציין כי הדברים עולים בקנה אחד עם תפישת משרדו. השר גילה כי "אלו הם הדברים שהוא העלה בישיבה מיוחדת שהתקיימה בממשלה". השר העלה על נס את שיתופי הפעולה של גורמי הביטחון והמשטרה באשדוד ושיבח את התוצאות אליהם הגיעה העיר. הוא שמע על כל התוכניות הפועלות בעיר גם בענייני מניעה, חינוך והסברה, ובתום המפגש יצא יחד עם ראש העיר לסיור ברחבי העיר.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]