הרוחות לוהטות ברובע ז'הדיווחים על מעשי אלימות והפחדה מגיעים בשבועות האחרונים ביתר שאת. בשבוע שעבר היה תורו של אברך להיות מותקף ללא כל סיבה. לתושבים ברובע טענות קשות על המשטרה, שלטענתם אינה עושה די כדי לשמור על התושבים. בפשקביל שהוציאו השבוע גורמים אנונימיים הם מאיימים ביציאה למערכה לשמור על ילדיהם עד לגירוש משפחות מסוימות מהרובע. מפקד מרחב לכיש במשטרה, נצ"מ אלון לבבי, לא מחכה להתלקחות ברובע וייפגש עם ראשי הקהילה כדי להרגיע את הרוחות

שוב תקיפה בעיצומה של השבת: אברך חשוב שצעד לבית כנסת שם אמור היה לשאת דברים בפני המתפללים, הותקף בשעה שחצה את רחוב רשב"י, אחד הרחובות המרכזיים ברובע. האברך שכל חטאו היה בכך שצעד, לאור היום, יחידי – החל לספוג לפתע מכות ונאצות מצד נוער שוליים שהתגודד ברחוב ואשר חיפש ככל הנראה תעסוקה מתאימה. כך עולה מדיווחים של עדי ראיה לאירוע.

מעדי הראיה לאירוע עולה שהנערים הפליאו באברך מכות נמרצות בכל חלקי גופו. בשלב מסויים הצליח האברך לקום על רגליו ולהימלט אלא שאז החלו המכים להשליך לעברו אבנים שכעדותם של התושבים "היה בהם כדי להמית".

אחת מתושבות הרובע, שהייתה עדה לאירועים מחלון ביתה, הבינה את חומרת האירוע ומיד התקשרה לדווח על האירוע למשטרה, למרות שהיה מדובר בשבת. אך לטענת עדי הראיה, המשטרה בוששה להגיע. הרב משה גרינבוים, שהיה עד ראיה למתרחש, מתקשה להסתיר את סערת רוחו, ובשיחה עם העיתונות החרדית, הוא מספר: "כל מי שראה את עוצמת המכות שספג האברך, לא האמין שהוא עוד יוכל לקום על רגליו".

בקהילה החרדית בעיר מביעים מורת רוח גדולה נוכח התנהלות המשטרה שלדברי התושבים אינה דואגת להפגין נוכחות בשטח ואף מתייחסת באדישות לכל קריאה. עוד התברר שהאברך כלל אינו מתכוון להתלונן במשטרה על האירוע כיוון שלדעת גורמים ברובע "לא יצא מכך מאומה".

לפני כשנה נפצע אברך קשות לאחר שהותקף באירוע דומה של אלימות בשבת ברובע בחרדי. "הפתרון היחיד יהיה להפעיל התארגנות מקומית בנוסח 'השומרים' שתיקח את חוק לידיים ותדאג להשיב את הסדר הציבורי על כנו. מהמשטרה כבר נואשנו", אומרים עסקנים המציינים כי "איש לא יכול להאמין שהחיים ברובע הפכו לבלתי נסבלים, כאשר איש הישר בעיניו עושה בעוד מי שאמור להשליט סדר עומד באפס מעשה".

בימים האחרונים החלו אותם העסקנים להדביק מודעות ברחבי רובע ז' ורובע ג' שם הם כותבים: "צרו צעדינו מלכת ברחובותינו, הזדעזעי אשדוד". בהמשך המודעה נכתב: "דם בנינו ובנותינו הפך להפקר, אנשים נשים וטף נרדפים בראש חוצות על לא עוול בכפם, ואין פוצה פה ומצפצף מפחד פן יבולע לו. לא עוד!!! לא עוד!!! "


בסוף המודעה מכריזים מדביקי המודעות על תחילתו של מאבק כנגד "הפורעים": "לא ננוח ולא נשקוט עד שהם ובני משפחותיהם יניחו לנו לנפשותינו להמשיך לחיות על מי מנוחות. היכונו למערכה".

בעקבות האירועים האחרונים ברובע וכן המודעות שמודבקו לאחרונה, במשטרה לא נשארים אדישים נוכח אפשרות של הצתת פתיל ברובע.

בתגובה שהעבירה לנו פקד מיטל גרף, דוברת מרחב לכיש במשטרה, היא מציינת: "מש"ק השכונה שיכנע את האברך שספג מכות להגיש תלונה במשטרה, והאברך אכן עשה זאת. החשוד במעשה, נער בן 14 עוכב לחקירה ושוחרר. למשטרה ידוע שמזה זמן קיימת מתיחות בין קבוצות נוער ברובע והמש"ק השכונתי ביחד עם יחידת הנוער במשטרה, מבצעים פעילות כדי למנוע חיכוכים אלה".

עוד מציינת פקד גרף לגבי הפעילות של המשטרה ברובע ז':"מתוך הכרה בצרכים הייחודיים של הקהילה, מונה מש"ק חרדי לרובע. כמו כן מונו 2 אנשי סגל קבועים מהרובע. ברובע יש 140 מתנדבים פעילים! מספר שאין לו אח ורע במסגרות אחרות. בעקבות האירועים יפגשו מפקד מרחב לכיש ומפקד תחנת אשדוד עם ראשי הקהילה החרדית ברובע.

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('d4b802fd-a7d1-467c-8119-e9b79e2a1645','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('d4b802fd-a7d1-467c-8119-e9b79e2a1645','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה
-->