תושבים ברובע א' כבר מאסו ב"איכות החיים" שהיא מנת חלקם. אם לא די בכך שהם חיים מעל למרכז מסחרי, מהותיקים אם לא הוותיק ביותר בעיר, בבניין ישן שצבעו דהה לפני שנים רבות, לאחרונה הם נאלצים לארח בביתם גם עטלפים שמצאו את משכנם בעץ ענק בסמוך לבתיהם.

אך לא רק עטלפים מגיעים אליהם, היונים במקום מקימות את קיניהם בכל מקום שרק אפשר וקשה שלא לחוש בריחם בכל האזור.

 

סיור קצר באזור הבית, שנמצא ממש ברחוב הראשונים (הבניין שבו הייתה "חברת אשדוד") והוא חלק מהמרכז המסחרי, מגלה לנו תמונה קשה על הדרך שבה חיים הדיירים בבניין. ממש בצמוד לבלוני הגז של הבניין, מושלכת פסולת רבה ודי בסיגריה בוערת אחת כדי לגרום לאסון. אך גם בסביבת הבית ישנה הזנחה ומפגעי בטיחות.

 

באחד השבילים שנועד בעיקר להובלת עגלות תינוק ומעבר לנכים, שקעה האדמה ובמקום יש בור שרק ממתין לקורבנו. לדברי דיירים במקום הם דיווחו על המפגע אך אנשי המוקד שהגיעו סימנו את הבור בסרט אדום ועזבו. מאז כבר הסרט עף ונידף עם הרוח אך המפגע נותר במקום.

גם בגרם המדרגות הגדול ישנן מרצפות רבות שבורות שבנקל יכולות לגרום לאדם להתגלגל את כל הדרך למטה. לדברי תושבי המקום בעירייה שבים ומציינים שמדובר בשטח פרטי והם לא מבינים מתי בדיוק זה הפך לשטח פרטי ולמי בדיוק הוא שייך. ככה הסאגה כבר נמשכת עוד ועוד וההזנחה ממשיכה והפסולת נערמת ורק המזיקים מאושרים.

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "עקרונית, מדובר במקום המוגדר כשטח פרטי כך שחובת האחזקה רובצת על הבעלים. חבל שהמצב מוזנח לאורך זמן עד שבסופו של דבר מתקבלות תמונות כאלה. באשר לעצים, אגף הנטיעות מתחזק את הגינון במרכזון באופן שוטף וע"פ תוכניות האגף יש כוונה לגזום את העצים בתקופה הקרובה, במסגרת תוכניות הגיזום של המחלקה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]