הדמיה: מקסים צ'רני סיקור הבניה החדשה באשדוד

גורל תכנית "מתחם הצעירים" ברובע ט"ו מגיע להכרעה בועדה המחוזית לתכנון ובניה. כזכור, על פי התכנון המקורי, 694 יח"ד היו מתוכננות לקום במספר גורדי שחקים בפיסת השטח הריקה ברובע ט"ו.

התושבים יצאו למחאה, ולמרות ניסיונות העירייה לשכנע את התושבים כי התכנית טובה לרובע, ההתנגדות רק הלכה והחריפה. באחת מישיבות מועצת העיר בשנה שעברה, בעת הדיון על אישור העברת הקרקע למינהל מקרקעי ישראל, בלהט הדיון אמר לסרי כי אם יוכל הוא ייבנה אפילו יותר מ-700 יחידות דיור בפיסת הקרקע המדוברת.

סמוך לבחירות הדברים השתנו, לסרי הבין את מצוקת התושבים שמתגוררים במקום, ובפגישה שהתקיימה ממש לפני בחירות - הגיעו ראש העיר והתושבים להסכמה כי במקום ייבנו רק 200 יחידות דיור. בעיריית אשדוד מיהרו לשגר התנגדות לתכנית, שכבר אושרה עקרונית בועדה המחוזית ובחודש ינואר 2019 התקיים דיון בבקשת עיריית אשדוד לשנות את התכנית כך שייבנו רק 200 יח"ד.

"הוועדה שמעה את ראש העיר ובחנה את טענות המתנגדים", נכתב בפרוטוקל ההחלטות של הוועדה. עוד צוין בפרוטוקול כי "הרשות המקומית הציגה בפני הועדה חלופה סכמתית המצמצמת את מספר יח"ד ל- 200 .לעומת זאת, רשות מקרקעי ישראל הציעה מספר חלופות המצמצמות את היקף יח"ד ל- 550-500 יח"ד במצגת מנומקת". 

בועדה המחוזית ביקשו לקבל הבהרות נוספות בטרם יכריעו בסוגיה, וכאמור השבוע יתקיים הדיון הגורלי שיקבע את גודל תכנית "מתחם הצעירים" ברובע ט"ו.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]