צילום: שניר חדד

מידי בוקר משתרכים תורים ארוכים בכניסה לתחנת הרכבת באשדוד. הסיבה לדברי הנוסעים - רק עמדת בידוק אחת עובדת מתוך שתיים והתוצאה היא תורים ארוכים ופספוס של רכבות.

"עשרות אנשים המתינו בתור לעמדת הבידוק הביטחוני היחידה שהופעלה במקום - בשעות הכי עמוסות של הבוקר!" – מספר אחד הנוסעים לאשדוד נט, "רק כשהרכבת כבר הגיעה לתחנה מנהל התחנה הואיל בטובו לפתוח עמדת בידוק  נוספת. מהלחץ בכניסה אנשים בכלל לא עברו בדיקה".

"לא רק זאת" – הוסיף, " במקום לעכב את הרכבת כמה דקות עד שכול האנשים שהמתינו בבידוק יעלו, מנהל התחנה נתן לרכבת לסגור את הדלתות ולהמשיך, כשיש עוד אנשים שרצים לרציף כדי להספיק להעלות לרכבת. איך ייתכן שבשעה הכי עמוסה בבוקר תפעל עמדת בידוק אחת בתחנה?!"

מרכבת ישראל נמסרה בתגובה:

"תחנת אשדוד עד הלום משרתת את העיר אשדוד וסביבתה הרחבה, ולשמחתנו בשנה האחרונה נרשם גידול מבורך במספר הנוסעים ביחס לאשתקד, ובהתאמה ניתן שירות רכבתי מעובה הכולל ארבע רכבות בשעה בשעות השיא. בשעות אלה מתגברת הרכבת את עמדות הבידוק הבטחוני בתחנה בעמדה נוספת. על מנת להקל על העומסים בכניסה. בימים אלה מושלם תכנונו של שדרוג לתחנה, במסגרתו צפויה להתווסף עמדת שיקוף נוספת, מה שישפר את זרימת הנוסעים אל התחנה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]