בבית העלמין באשדוד הובא למנוחות בהלוויה קורעת לב הרב דוד לוי, שנהרג בערב שבת בתאונת דרכים במרוקו. אלפים מתושבי העיר הגיעו ללוותו בדרכו האחרונה במסע הלוויה שהחל בישיבת שובה ישראל ברובע י"ב.

את מסע ההספדים פתח הרב חיים פינטו, רבה של אשדוד, שציין את התאריך הגדול בו נפטר, הרב הזכיר את מעלותיו הגדולים וקרא להתחזק ולהתחבר למידת האמת והיושר. בסיום דבריו הודה למלך מרוקו ולאנשי הממשל שפעלו ועשו רבות למען כבודו של הנפטר מהרגע הראשון, כן הודה לרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית שנרתם בכל כוחו להביאו לקבורה בדרך של כבוד הראויה.
אחריו נשאו דברי הספד בנו הרב ירחמיאל מנחם פינטו שהביא דברי הספד בשם אחיו האדמור רבי יאשיה שציין את צדקותו ואת עבודת ה שהיתה לו מתוך מסירות נפש. הרב שמואל אוחנה, מראשי ישיבת שובה ישראל, פתח בקול בוכים על האובדן הגדול והחלל עם פטירתו של רבי דוד שהיה איש תורה וחסד בכל עת. הרב עובדיה דהן, יו"ר המועצה הדתית, נשא דברי הספד ודברי התעוררות וקרא להתחזק בבין אדם לחברו.
את חתימת ההספדים חתם בקול מתוק וכואב בנו הקטן בגיל שבע, שזעק ואמר מי ידליק לנו את החנוכיה בחג חנוכה הקרוב, והבטיח שילך בדרכו של אביו להתחזק בתורה ולקרב יהודים לאבינו שבשמים. עין אחת לא נותרה יבשה כאשר ביקש הילד מהקדוש ברוך הוא שיביא את המשיח ואת תחיית המתים, כדי שיוכל לראות שוב את אביו.
.
צילומים מהלוויה: מוטי זילברברג

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]