הצפה באשדוד - צילום ארכיון

פיצוי של 4,500 ש"ח ועוד 500 ש"ח עבור הוצאות משפט תשלם עיריית אשדוד לבעל רכב, שרכבו הושבת בחורף האחרון במהלך הצפה בשדרות הרצל פינת שבי ציון.

לדברי התובע, הוא נסע עם רכבו באחד מימי החורף הסוערים בשדרות הרצל, לא הבחין בשלולית שנוצרה בכביש שעבר חידוש תשתיות, ונתקע עם רכבו. כתוצאה מכך חדרו מים למנוע והשביתו אותו. התובע נאלץ להחליף מנוע ותבע מהעירייה פיצוי בגין הנזקים ועוגמת הנפש.

בעירייה טענו כי מדובר בנזקי טבע עליהם אין לה שליטה, וכי היא עשתה כל אשר על ידה על מנת למנוע את ההצפה. לדברי העירייה, בקטע המדובר בוצעה החלפת תשתיות ובוצע חידוש הכביש, אך אלא לא מנעו את ההצפה שכן מדובר באיזור נמוך אליו מתנקזים מי גשמים מרחובות סמוכים.

התובע טען בבית המשפט כי מדובר באיזור בו ישנן בכל שנה הצפות חוזרות ונישנות, ואילו העירייה טענה בנוסף כי התובע החליף את המנוע ברכבו למנוע חדש יותר ועל כן הוא נהנה כעת ממנוע משודרג ולא זכאי לפיצוי מאחר והשביח את רכבו.

בית המשפט קיבל את התביעה חלקית וחייב את העירייה בתשלום 5,000 ש"ח לתובע סך הכל. לדברי בית המשפט, בעירייה ידעו כי האיזור מועד להצפות, ולמרות התחזיות לא פעלו לסגירת האיזור טרם ההצפות. גם על התובע הטיל בית המשפט אחריות חלקית, שכן הוא ידע כי האיזור מועד לפורענות ובחר בכל זאת לעבור במסלול זה למרות אזהרות על חשש להצפות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]