מערכת התרעות

אתמול דיווחנו על שינוי במערך הפעלת האזעקות ברחבי הארץ על ידי פיקוד העורף. כפי שדיווחנו אמש, האזעקות בעיר יופעלו מעתה על פי רובעים, ולא אזעקה אחת לכל העיר. 

גורם צבאי עימו שוחחנו הצהריים, שופך אור על איזורי ההתרעה החדשים בעיר. לדברי אותו גורם צבאי, העיר אשדוד חולקה לארבעה אזורי התרעה לפי הפירוט הבא:

אזור 1 - רובעים ג', ו', ז' 

אזור 2 - רובעים א', ב', ד', ה'

אזור 3 - סיטי, י"א, י"ב, ט"ו, י"ז והמרינה

אזור 4 - ח, ט, י, י"ג, י"ד, ט"ז

לגבי נמל אשדוד ואזורי התעשיה, שם תופעל אזעקה בנפרד מהעיר. 

"המטרה היא לצמצם משמעותית את מספר האזרחים שיורדים למקלטים בעת אירוע ירי טילים", מסבר הגורם הצבאי לאשדוד נט. לדבריו, יכול להיות מצב שתופעל אזעקה באזור אחד או שניים בעיר, מה שלא יצריך הורדת שאר התושבים למקלטים. 

לשאלת אשדוד נט האם לא עולה חשש שמא רסיסי יירוט יפוזרו באזורים בהם לא פעלה האזעקה, אמר הגורם הצבאי: "אנחנו מפעילים מערכות טכנולוגיות מיוחדות שמנתחות גם את הסיכונים האלה. אזעקה תופעל בכל אזור בו ישנו איום".

בהחלט יכול להיות מצב שבאזור אחד תופעל אזעקה בעיר, ובאזור אחר תושבים ברחוב ייראו את יציאות כיפת ברזל והיירוטים - האם זה יגרום יותר לבהלה? לדברי הגורם הצבאי, אין צורך להכנס לבהלה, שכן אם אין איום על האיזור בו נמצא התושב, לא תופעל האזעקה.

"אנחנו ממליצים להוריד את יישומון פיקוד העורף, שמתריא על פי מיקום מדויק בו נמצא האזרח. בכל מקרה, אנחנו תמיד ממליצים לנהוג לפי האמרה שאם יש ספק - אז אין ספק. אם שומעים אזעקה ולא בטוחים, מומלץ להכנס למרחב המוגן", אומר הגורם הצבאי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]