נועם גולד ז"ל | צילום באדיבות המשפחה
בחודש שעבר נהרגה נועם גולד, בת 14 מהיישוב ברקן, בהתהפכות רכב בגן יבנה. נועם הובהלה לבית החולים אסותא אשדוד במצב אנוש, ולמרבה הצער בבית החולים נקבע מותה. בני משפחתה שחתומים כולם על כרטיס אדי, ביקשו לתרום את איבריה ולהציל חיים.
כפי שנמסר מהמרכז הלאומי להשתלות, קרניות עיניה הונצלו ויושתלו בימים הקרובים אצל אחד מהממתינים להשתלת קרנית ויעניקו לו את מאור עיניו. 

הטרגדיה קרתה ב-23 ליולי: לאחר בילוי משפחתי בלונה פארק, ביקשה נועם להישאר ללון בבית חברתה בגן יבנה. למחרת בצהריים, הסיע אחיה של חברתה אותה ואת נועם לכיוון תחנת הרכבת באשדוד, אלא שמסיבות לא ברורות איבד הנהג שליטה על הרכב שלבסוף התנגש בעמוד תאורה שפגע בדלת האחורית הצמודה לנועם.

צוות ניידת טיפול נמרץ שהגיע למקום, פינה את נועם לבית החולים, תוך כדי מאמצי החייאה, אולם לצוות הרופאים לא נותר אלא לקבוע את מותה.

"התקשרו אליי לעדכן אותי שנועם הייתה מעורבת בתאונת דרכים ושאגיע כמה שיותר מהר לאסותא", משחזרת זוהר אימה. "כשהגעתי היא שכבה במיטה, והיו עליה רק כמה שריטות. אני זוכרת שאמרתי לרופא – תן לי לקחת אותה הביתה, אשים לה פולידין לשריטות. לא הצלחתי לקלוט את מה שקרה".

"נשארתי איתה שעתיים, עם חיבוקים ונשיקות אחרונות. ניסיתי לומר לה – נועם תנשמי, תפתחי עיניים. גודל הכאב היה עצום. יצאתי מהחדר כשנועם שלי נשארה שוכבת שם, ואני עם שקית של העגילים שלה".

"כששאלו אותנו אם אנחנו מעוניינים לתרום את איבריה, לא היה לנו ספק שזה מה שנועם הייתה רוצה. היא דיברה איתנו בעבר על חשיבות התרומה, כי גם לנו ההורים שלה יש כרטיס אדי. זה שלב מאוד מאוד קשה, אבל בשבריר שנייה יכולנו להחליט אם אנחנו ממשיכים את גלגל העצב והסבל, או שאנחנו נותנים סיכוי למישהו אחר חיים יותר טובים. בחרנו באפשרות השנייה, ונועם הייתה גאה בנו על זה".

"נועם הייתה מלח הארץ. רק מכמות החברים העצומה שהגיעה להלוויה ולשבעה, אפשר להבין עד כמה היא הייתה אהובה. הדוגמה הכי מוחשית לטוב לבה, היה באותו ערב בלונה פארק כשנשארו לנו פיצות. רצינו לזרוק אותם, אבל נועם לקחה וחילקה אותם למפעילי המתקנים. ואז היא באה אליי, ואמרה לי: אימא, לתת זה כיף".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]