צילום: עיריית אשדוד

זה יכול היה להסתיים באסון, אך ערנות מצילים שסיירו בחוף מי עמי, במסגרת סיור חופי שמבוצע לאחר סיום שעות ההצלה, הביאה להצלת חייהם של אם ובנה בן ה-5 שנסחפו בים הסוער לכיוון בור בים.

בסיור היו אלון אוחיון - מציל ראשי ורוני אלימלך מציל וותיק מתחנת אורנים. הם מגיעים בסביבות 19:30 לחוף מי עמי, מזהים בבור רחב ומסוכן עם זרם חזק, אמא כבת 40 ובנה בן ה-5 כשהם נסחפים פנימה ונמצאים כבר במרחק כ 50 מטר מהחוף.

אלון מיד מוריד את גלשן ההצלה האוסטרלי, נכנס פנימה מגיע אל האישה ומחלץ אותה חזרה לחוף, את הילד בן ה- 5 מחזיק גולש שהיה במקום. אלון חוזר אליו ומחלץ גם את הילד לחוף. האירוע הסתיים בשלום.
לדברי המצילים אלון ורוני, האירוע יכול היה להסתיים באסון גדול אם לא היו מגיעים למקום. "אנו מבקשים מהציבור לא להיכנס לרחוץ במקומות האסורים ובטח לא אחרי שעות פעילות המצילים".
צוותי הכונן של המצילים הנה יוזמה מקומית מזה שנה רביעית - בחודשים יולי אוגוסט נשארים 2 צוותים, גזרה צפונית וגזרה דרומית, בסיור עם טרקטורון הצלה מזווד בציוד מציל חיים. הסיור מתבצע למשך שעה נוספת לאחר סגירת תחנת ההצלה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]