צילום מאתר חברת אבידר

נקודת אור עבור עובדי חברת השמירה והשירותים "אבידר" שנכנסה להקפאת הליכים: אחרי מספר ימים מתוחים ואי וודאות בקשר לקבלת משכורתם האחרונה מחודש דצמבר, מסתמן כי הביטוח הלאומי ישלם בקרוב מאוד את שמגיע להם, או לפחות חלק ממנו.

במכתב שהוציא משרד עורכי הדין גלילה ואלון הורנשטיין, באי כוחם של עובדי החברה, נאמר כי שכר הנטו מחודש דצמבר ישולם כאמור על ידי הביטוח הלאומי עד ליום חמישי הקרוב (16.01), זאת בנוסף למקדמה בגובה חצי משכרם שכבר החלה לעבור לחשבונות הבנק שלהם, עבור חודש ינואר הנוכחי.

משרד עורכי הדין הגדיל והוסיף לשגר מכתב לכל הבנקים בישראל, בו הוא מתריע בפניהם כי חל עליהם איסור "לגעת" למשך 30 יום בכספים שיועברו אל חשבונותיהם של עובדי החברה, גם אם מדובר בחשבונות מעוקלים, חשבונות ביתרת חובה או בחשבונות מוגבלים, וזאת כי מדובר בגמלת הביטוח הלאומי המשולמת לעובדים במסגרת הליכי חדלות פירעון.

האמנם, האם מדובר בסיומה של הפרשייה? ובכן, את זאת רק הזמן יעיד...מה שכן, לדברי עורך הדין אלון הורנשטיין, כל זמן שהעובדים מועסקים תחת נאמני החברה שמינה בית המשפט, ההפרשות הסוציאליות שלהם ושכרם מובטחים, וזאת עד אשר יחליטו הנאמנים לקיים צעד כזה או אחר, כדוגמת הכנסת שותף שיזרים כסף לחברה או מכירת מניותיה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]