(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

המספרים ממשיכים לזנק: מספר חולי הקורונה המאומתים בעיר, כמו גם בארץ ובעולם, ממשיך לטפס ומגיע ל-39 אשדודים סה"כ שנדבקו בנגיף, 2 מתוכם החלימו. המדובר בעלייה של 11 נדבקים סה"כ ביממה האחרונה באשדוד. 

מנגד, ייתכן וההנחיות החדשות עושות את שלהן, כשנרשמת ירידה קלה במספר התושבים השוהים בבידוד בהשוואה לאתמול - סה"כ 1042 בידודים נכון לבוקר זה. 

בבית החולים אסותא מעדכנים כי מניין החולים המאושפזים במחלקת ההתפרצויות עולה הלילה ל-14, 9 מתוכם במצב קל, 3 במצב בינוני ו-2 נותרו במצב קשה.

בתוך כך, נכנסו אמש (ד') לתוקף תקנות הממשלה למניעת תנועת אזרחים במרחב הציבורי, מה שמאפשר למשטרה ואנשי הפיקוח העירוני לבצע אכיפה כנגד ציבור שאינו נשמע להנחיות. (צפו: כך נראו רחובות אשדוד לאחר כניסת התקנות לתוקף).

תמונת המצב בישראל:

מספר חולי הקורונה המאומתים בישראל מטפס גם הוא ומגיע ל-2495 עם עלייה של 465 נדבקים בסה"כ ביממה האחרונה. מתוכם 2315 במצב קל, 68 במצב בינוני, 41 במצב קשה ו-5 מתים בשל סיבוכי הנגיף. סה"כ החלימו מהנגיף בארץ 66 חולים. ירושלים, בני ברק ותל אביב נכון לעת זו, מובילות בכמות הנדבקים.

.

בתוך כך, במשרד הבריאות הגדילו באופן משמעותי את כמות בדיקות המעבדה וכבר עברו את ה-5000 בדיקות ביום במהלך היומיים האחרונים. בגרף שלפניכם תוכלו לראות את העלייה בכמות הבדיקות היומית מאז תחילת התפרצות הנגיף בארץ, ואת כמות החולים המאומתים מתוכם לפי תוצאות בדיקת המעבדה.

.