לסרי מציג את תקציב 2019
בעשור האחרון אשדוד עשתה מעבר חד מעוד עיר בישראל למטרופולין גדול ומשמעותי בישראל, כך הצהיר ראש העיר בישיבת מועצה מיוחדת שאשרה את תקציב 2019.

תקציב 2019 (תקציב רגיל)  יעמוד על מיליארד 1.790.
תקציב הפיתוח   (פיתוח, תשתיות, גינון, שיפוצים וכו') יעמוד על 1.135 מיליארד ₪..

"בתקציב הרגיל מדובר בעלייה של 6.25% בהשוואה ל-2018! וגידול של 86% בהשוואה ל-2009" אומרים בעירייה ומציינים שאשדוד עשתה כברת דרך משמעותית, עם הישגים מרשימים ומיצוב מחדש של העיר, הממקמים אותה כמטרופולין אזורי.

התקציב החדש מסמן את המדיניות העירונית לחמש השנים הבאות, תוך התאמתו לחזון העירוני שהציב ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ולתוכניות העבודה המאושרות של נבחרי הציבור וראשי המינהלים בעיריית אשדוד..

בדברי ההסבר של ראש העיר, הוא הציג את עיקרי התקציב ואת המשמעויות הנגזרות ממנו בדגש על המשך הפיתוח וההשקעות בכל תחומי חיי התושב - בחינוך, רווחה, שיפור פני העיר, ספורט, בילוי ופנאי ונושאים הקשורים לעתיד הצעירים. להלן עיקרי התקציב הרגיל, בהשוואה לשנת 2009, עשר שנים לאחור..

בולט בתקציב:

חינוך – התקציב הגבוה ביותר בתקציב העיר והשנה יעמוד על 586 מיליון ₪. גידול של 76% בהשוואה ל-2009 (334 מיליון ₪), הגבוה ביותר אי פעם.

רווחה - גידול של 251% בהשוואה ל-2009 (134 מילון ש"ח). התקציב יעמוד השנה על 336 מיליון ₪. הגבוה ביותר מעולם.

שיפור פני העיר ואחזקה – התקציב יעמוד על 250 מיליון ₪. הגבוה ביותר אי פעם, ובהשוואה ל-2009 מדובר בגידול של 62% (154 מיליון ₪).

השקעה בתושב – בעשור האחרון (2009-2019) ההשקעה בתושב גדלה ב-60% וכיום עומד התקציב פר תושב 8,032 ₪!.

ד"ר יחיאל לסרי:
"נחזור במנהרת הזמן וניזכר. פחדנו אז לחלום ולאחר מכן לא האמנו שזה יתגשם.

בעשור האחרון אשדוד עשתה מעבר חד מעוד עיר בישראל למטרופולין גדול ומשמעותי בישראל! בזכות תכנון נכון והשקעת משאבים עצומה במיליוני שקלים, בכל תחומי חיי התושב, עשינו כברת דרך מרשימה לכל הדעות ושינינו את העיר לחלוטין, בנינו בית חולים לתפארת, טיילת ספורט, פארק אשדוד ים, חופי ים, פעילות ימית מרשימה, שני בתי מלון והתחלנו בבניית טיילת הים. בנינו את מרכז כיוונים, מרכז להורות משמעותית הגדול בישראל, אמפיתיאטרון הגדול בישראל, משכן לאומנויות הבמה, בית אריה לאומנות, מרכז תרבות ליהדות אתיופיה, אולמות ספורט ומתקני ספורט בכל העיר..

במסגרת ה-reway, מיזם התחבורה החכמה הראשון בישראל, החלפנו והסדרנו תשתיות בהיקף של מאות מיליונים, הסדרנו דרכים ומדרכות ברבעים ופיתחנו מאות דונם של גנים ופארקים, כולל הצבת מתקני שעשועים חדשים. הצעדנו את מערכת החינוך להישגים אדירים וחסרי תקדים בהיסטוריה של העיר, פיתחנו מערכת מדהימה של פעילות תרבות ופנאי והפכנו לאחת הערים האטרקטיביות בארץ בתחום הפסטיבלים ואירועי התרבות..הספורט העממי באשדוד הוא שם דבר בכל הארץ והספורט המקצועי מיוצג בכל הענפים ובכל הליגות הבכירות. הבאנו את אשדוד לרמת תעסוקה חסרת תקדים ובעתיד עם המשך פיתוח אזורי התעשייה, השלמת בנייתו של הנמל החדש, בניית הקמפוס האקדמי וקליטת תעשיות חכמות נייצר עוד הרבה מאוד מרכזים ומוקדי תעסוקה. על כל אלה ועוד יעידו הזכיות והפרסים בכל תחומי החיים העירוניים" .

תגובת יו"ר האופוזיציה, ד"ר אלי לחמני:
"תקציב שאומר שמה שהיה הוא שיהיה. ממשיכים לנפח מנגנון העובדים על חשבון הכבדה וגביה מהציבור.
התקציב מוצג מאוזן ,אך לאמיתו של דבר,בגרעון של למעשה למעלה מ116 מליון שקלים; 36 מיליון ש"ח כתקציב מותנה ,שוב "בונים" על הזרמה מיובלים כ40 מיליון ש"ח ועוד כ39 מיליון מעודפים שלכאורה ישנם בקופה אך באם מביאים התחייבויות העירייה לעובדים בגין חופשה,מחלה ותשלום שכר לפנסיונרים של הפנסיה התקציבית העירייה בגרעון ענק!!!!.עירייה, שבמשך עשור מבצעת פחות מ30% מתקציבי הפיתוח השנתיים שלה. גם בשנת 2019 זה יהיה אותו דבר. 
העירייה בשנת 2018 מתקציב פיתוח של כ- מיליארד שח לביצוע בשנת 2018 ביצעה פחות מ30%.
אין חדש תחת השמש".