מבוטח של קופ"ח לאומית תובע 95 אלף ש"ח בעקבות יחס מזלזל של רופאהמבוטח בן 45 שנפגע לפני שש שנים וחצי בתאונת עבודה, סבל לטענתו מיחס מזלזל מצד רופאיו, היעדר ועיכוב ברישום תלונותיו, נדחה על ידי הביטוח הלאומי ורק אחרי ההתערבות של עו"ד איל כהן שניהל הליכים נגד המוסד לביטוח לאומי הוכר כנפגע עבודה

לאומית נתבעת על התנהלות רופאהתושב העיר שנפגע במהלך עבודתו, תובע מקופת חולים לאומית כ-95 אלף ש"ח פיצוי בעקבות התנהלותה, שלטענתו גרמה להוצאות כבדות והזדקקות לעורך דין על מנת למצות את זכויותיו. 

מכתב התביעה שהוגש על ידי עורך הדין איל כהן ממשרד עורכי הדין כהן-קריסי מאשקלון - מומחים בדיני נזיקין. מכתב התביעה עולה המבוטח נאלץ להלחם יותר משנה וחצי עד שזכה להכרה, והכל לאחר וכתוצאה מכך שהרופאים שטיפלו בו לא ציינו במסמכים שהוא נפגע בעבודתו, כפי שאכן קרה בפועל. בנוסף , לא רשמו הרופאים את מכלול פגימותיו מן התאונה ואף ערכו אבחון ראשוני שגוי, כך נטען בתביעה.

לפני מספר שנים במסגרת עבודתו בחברה לגינון ופיתוח, בעת משיכת יציקת בטון הרגיש לפתע האיש כאב חד בכתפו ובצווארו. בעקבות הכאב הפסיק את עבודתו, פנה לרופאת המשפחה שלו וסיפר לה שהוא סובל מכאבים בצווארו, בכתפו ובבית החזה בעקבות אותה תנועה חדה שביצע במהלך עבודתו. זו לא טרחה לרשום הן את העובדה כי נפגע בעבודתו והן את מכלול פגימותיו, אלא הפנתה אותו לטיפול נמרץ לאחר שאבחנה אותו בטעות כמי שיש חשש שסובל מאירוע לבבי והכל למרות שהוא ציין באוזניה כי הוא כלל לא סובל מכאבים באזור הלב.

התובע שסבר כי בכך הסתיימה מסכת הטעויות, גילה כי המסכת אך הייתה בתחילתה. מיד עם שחרורו מבית החולים פנה התובע למרפאה לצורך קביעת תור דחוף אצל אורטופד. "הדחיפות" לא עזרה, והוא הגיע לאורטופד רק כשהתפנה התור הראשון, שלושה שבועות לאחר התאונה. בעת הגיעו למרפאה התובע ציין בפני האורטופד כי נפגע בעבודתו אולם זכה ליחס מזלזל, חוסר רצון לרשום את תלונותיו והפנייתו לבדיקה תוך אבחון שגוי של מצבו של התובע.

בכך לא תמה הסאגה.

ארבעה ימים לאחר מכן הגיע התובע שוב לרופא האורטופד, ביקש ממנו לציין כי מדובר בתאונת עבודה ואת תלונותיו אולם זכה לטענתו לתשובה המקוממת מן האורטופד שציין כי הוא "לא רושם שום דבר, אני לא פקידה".

עוד נכתב בתביעה כי אם לא די בכל אלה, רק לאחר שהתקבלו תוצאות בדיקותיו של התובע והתברר כי הוא סובל מקרע בכתפו ומחבלות בצווארו, חודשיים לאחר התאונה, או אז רשמה רופאת המשפחה וזו בפעם הראשונה את מכלול פגימותיו ואת היות התאונה תאונת עבודה.

הרופאה אף ניסתה לתקן את טעותה הראשונית ולפנות לאורטופד על מנת שזה יתקן ו/או יוסיף את מלוא העובדות לתיק אולם גם היא זכתה למנת קיתונות מן הרופא.

"בעקבות השתלשלות האירועים והסחבת הרפואית לא הכיר הביטוח הלאומי בתביעתו של התובע בתאונה כתאונת עבודה, כמו גם, לא הכיר בקשר בין פגימותיו בכתפו בה נגרם לו קרע ובצווארו בו סבל מהגבלות", נכתב בתביעה.

בלית ברירה פנה התוצילום: יח"צבע לעו"ד כהן איל וזה לאחר ניהול הליכים מול המוסד לביטוח לאומי זכה להכרה אשר גם לאחריה נדרש במסגרת וועדות הביטוח הלאומי להילחם על הוכחת קשר סיבתי בין כל פגיעותיו לתאונה.

בסופו של יום, האורטופד, כך ניטען בתביעה, הודח מעבודתו כתוצאה מהצטברות תלונות כנגדו ו/או משיקולים השמורים עם הקופה, התאונה הוכרה כתאונת עבודה ולתובע אף נקבעו אחוזי נכות בגינן קיבל פיצוי מהביטוח הלאומי.

באשר להגשת התביעה ציין עו"ד כהן כי "הרופאים עושים מלאכת קודש ויש לברכם על כך. אולם במקרה דנן הפרו הרופאים במיוחד רופא האורטופד את חובותיו הבסיסיות לתת שירות ולבצע בדיקה נאותה תוך מתן יחס סביר ומקצועי לתובע, ויש רק להצר על כך. מדובר במקרה חריג שאינו משקף את הכלל, ומוטב כי המקרה כלל לא היה מתרחש וגורם לתובע להוצאות ולעוגמת נפש מיותרת".

מקופת חולים נמסר: "התביעה התקבלה במשרדנו. לאומית הגישה כתב הגנה והנושא יידון בינואר הקרוב".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('4b6091f9-1b3e-4cd7-8d97-efadff7f7e31','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('4b6091f9-1b3e-4cd7-8d97-efadff7f7e31','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה