צילום מאתר חברת אבידר

בית המשפט המחוזי בחיפה הוציא בשבוע שעבר צו הקפאת הליכים לחברת "בטחון שירותים אבידר" אשר מעסיקה 1,600 עובדים, בהם נמנים גם מאבטחים ומאבטחות תושבי אשדוד הפועלים בתחנות הכח אשכול ורוטנברג של חברת החשמל. בנוסף מינה בית המשפט את עו"ד שלמה נס ורו"ח שלומי פיליבה לנאמני החברה. 

המדובר בחברה ותיקה ומובילה בתחום השמירה והשירותים, הפועלת למעלה מ-30 שנה. מחזור הפעילות שלה מוערך ב-200 מיליון שקל ועיקר לקוחותיה הם משרדי ממשלה כמו משרד הביטחון וכן חברות ממשלתיות כמו התעשייה האווירית, אגד, משרד הבריאות, רשות שדות התעופה ועוד.

החברה, בבעלות אלי אבידר, טוענת כי נקלעה לקשיים בין השאר מאחר ומזה כחצי שנה מעכבת המדינה והמוסדות הקשורים אליה תשלומים רבים בסך של כ-20 מיליון שקל בגין שירותים שכבר סופקו. עוד טענה החברה כי נפלה קורבן להונאה, ולפיכך צברה חובות בסך 74 מיליון שקל.

כתוצאה מכך, נטען, נקלעה החברה למחנק שלא איפשר לה לשלם את ההפרשות הסוציאליות עבור עובדי החברה. מבחינת החברה, מטרת הבקשה להקפאת הליכים הינה לאפשר את המשך הפעלתה ולתת לה שקט תעשייתי והגנה מפני נושיה.

מאבטח. אילוסטרציה: Ryan McGuire from Pixabay

כעת העובדים חוששים לגבי משכורתם האחרונה שטרם שולמה על אף שעבר ה-10 לחודש, ולגבי ההפרשות הסוציאליות שמגיעות להם על פי חוק. "במשך שנה התלוננו לממונים עלינו ולא קיבלנו מענה, אלא רק הבטחות ריקות מתוכן" – סיפר אחד מעובדי החברה לאשדוד נט. "מעבר לזה שהזכויות שלנו נפגעו, התבשר לנו ללא כל הודעה מוקדמת כי החברה נמצאת תחת הקפאת הליכים ובינתיים את המשכורת האחרונה אף אחד לא קיבל".

"מדובר באנשים, חלקם בעלי משפחות, סטודנטים, אנשים עם התחייבויות על שכר דירה, לימודים, רכב ועוד, שנותרו ללא משכורת" – הוסיף. "מאבטחים שנותרו אובדי עצות בחוסר וודאות למול המציאות שנכפתה עליהם".

כפי שפורסם בכלכליסט, חלקם של עובדי החברה הגישו אף הם בקשת הקפאת הליכים מטעמם. לטענתם, חוב החברה בגין הפרשות סוציאליות לכלל העובדים מוערך בכ-8 מיליון שקל ובגין משכורות חודש דצמבר 2019 בסך של כ-10 מיליון שקל.

מחברת החשמל, שחלק מעובדי אבידר מאבטחים את מתקניה, נמסר: "חברת החשמל פועלת בנחישות מול הנאמנים שמינה בית המשפט להבטחת זכויות עובדי אבידר באתריה. לחברת החשמל לא היתה כל ידיעה מוקדמת על כניסתה של אבידר להקפאת הליכים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]