כמה עולה לנו הכבוד שלהם?65% מהכסף שאנחנו מרוויחים, עובר לממשלה (זה לא רק מהמסים, הפרוט בכתבה), זאת במטרה לכאורה שתספק לנו שרותים, אבל מסתבר שהכסף שלנו הולך כדי לשרת את אלו שהבטיחו שישרתו אותנו. יום ראשון תושבע הממשלה המנופחת בתולדות המדינה והיקרה בעולם (כ700 מיליון שקל כיבודים בלבד). ממשלה שתקח את הכסף שלנו ותחלק אותו בינה לבין עצמה.
המוכשרים ביותר הוצאו מהמשחק כי הם מוכשרים (חלילה שאנחנו האזרחים עלולים לאהוב אותם) במקביל "משרתם של האדונים" מקבלים תפקידי שרים בכירים ותקציבי ענק כדי שימשיכו לשרת (לא אותנו) אלא אותם.
הממשלה היקרה ביותר בעולם שברה את שיא החוצפה... אבל אף אחד לא יגיד לנו - "סליחה שלקחנו לכם את הכסף לצרכים שלנו", להפך הם יסבירו שזה רק למעננו וחלק גדול מאיתנו אפילו יגיד בצורה זו או אחרת - "תודה שאתם דופקים אותנו"

שלטון מלוכה

-

רבים לא שמים לב שהרוב המכריע של הכסף אותו הם מרוויחים, הולך לממשלה. 

זה לא רק המיסים והביטוח הלאומי, אלא גם כל מוצר שאנו קונים אפילו בסופר - 17% מהמחיר שלו הוא מע"מ שהולך לממשלה, סכום גדול יותר שאנו מפרישים הוא המכסים על מוצרים רבים שיכולים להגיע לעשרות אחוזים מכס מעלות המוצר - כמו ברכישת רכב, כמו הדלק, כמו הסיגריות ועוד. אה...גם עשרות אחוזים מעלות כל דירה חדשה היא כסף ענק שמופרש לממשלה ….

לסיכום -  ישראלי ממוצע מעביר כ 65% מהכסף שהוא מרוויח. 

כן, אם לא היה ברור - רוב הכסף שכל אחד מאיתנו עובד עליו קשה מאוד, עובר לממשלה.

למה אנחנו משלמים לממשלה? 

הממשלה לוקחת לנו את רוב הכסף שלנו ובתמורה אמורה לספק לנו שירותים (חינוך, בריאות, כבישים, בטחון וכו) לשם כך היא נועדה.

הבעיה שבדרך היא גוזרת קופון ענק ומוסיפה שרותים שאנחנו כלל לא רוצים או צריכים.

כדי לתת לנו את השירותים שהיא בוחרת לתת לנו (בין אם אנחנו צריכים אותם או לא) היא מקימה מנגנונים פוליטיים של שרים שעלותם  - 733 אלף שקל עלות שכר של שר, 330 אלף שקל עלות יועץ בכיר לשר, 23 אלף שקל בחודש עלות יועץ לשר (יש לו 4 כאלו), 306 אלף שקל עולה למדינה הנהג של השר, עלות הדיור ללשכה עומדת על 600 אלף שקל בשנה, עלות רכב 217 אלף שקל בשנה; אבטחה: 1.7 מיליון שקל; תפעול: 500 אלף שקל.
סה"כ, מדובר בעלות כוללת של כ 6.5 מיליון שקל בשנה לשר שאינו חבר כנסת וזו רק הלשכה בלבד... לא כולל כיבודים והוצאות נלוות.

תוסיפו את עלויות המשרד עצמו  -  מנכ"ל, סמנכ"ל, עשרות, עוזרים ועובדים ומיליוני שקלים תקציבים לתפעול המשרד (וכל זה לפני שהתחלנו בכלל לקבל שרות).

והנה כדי לתת לנו שרות לכאורה - הממשלה סתם ממציאה תיקים שלא קשורים לכלום, בטח לא לנו אבל מעניקים כבוד של שרים לאלו שהתנהגו יפה או הצליחו לאיים ולהפחיד את ראש הממשלה.

שרים לענייני בדיחה על חשבוננו:

לכבוד הקמת הממשלה החדשה (שמטרתה המוצהרת - ממשלת חרום למלחמה במשבר הקורונה), המציאו משרדים חדשים שלא קשורים לכלום -

למשל שר חדש (שרה בעצם) לחיזוק וקידום קהילתי, משרד שנתפר לאורלי לוי שערקה ממפלגת העבודה לליכוד. 

משרד חדש הוא - שר לעינייני מים (כן זה לא בדיחה) ישנם עתה שרים מיוחדים במשרד הביטחון וגם שרה לשוויון חברתי, שרת התפוצות, שרה לעניינים אסטרטגיים, שר המקשר בין הממשלה לכנסת, שר לענייני ירושלים (בשביל מה יש ראש עיריית ירושלים?), שרה לשיתוף פעולה אזורי ועוד כל מיני שרים לעניניי בדיחות על חשבונינו  ואלו חוץ מרשימת השרים הרגילה - 
סה"כ 36 שרים לעומת ממוצע של 14 שרים במדינות העולם - על חשבוננו הקימו את הממשלה היקרה בעולם!. 

וווואיי כמעט שכחתי -  כדי "לתת לנו שירות", לא מספיק שרים עם כל ההוצאות הנלוות שלהם - הממשלה מינתה גם מלא סגני שרים…

למה? כך! עוד כיבודים… עוד נהגים, עוד דוברים, עוד אפשרות לתת משכורת גבוהה יותר לפוליטיקאי שהתנהג יפה - סתם שיהיה מבסוט. על חשבונם? לא, על חשבוננו!
אז החליט מי שהחליטו שהיו עוד 16 סגני שרים…. 

סה"כ כ 700 מיליון שקל תעלה לנו הממשלה היקרה בעולם וזאת רק לכיבודים ושירות האדונים, לפני שיצא שקל לשרות הציבור.

והנה - אלו שמתחננים שנצביע עבורם כדי לשרת אותנו, לוקחים את הכסף שלנו לשרת את עצמם!

אלו שרק לפני שבועות יצאו מגדרם כדי להסביר לנו שכל מה שהם רוצים זה את טובתנו, פועלים אך ורק למען הכבוד שלהם - והכבוד שלהם עולה לנו המון, המון כסף! וזאת בתקופה שאנחנו הכי צריכים את הכסף שלנו….במקום להגיע אלינו הכסף שלנו הולך אליהם.

המלחמה האמיתית שלהם היא איזה תפקיד שר הם יקבלו, אלו תקציבים וכמה ג'ובים הם יוכלו למנות.

ובשביל להשביע את רעבונם, הקימו את הממשלה המנופחת ביותר בתולדות מדינת ישראל וכנראה המנופחת בעולם כולו.

ואת מי בוחר ראש הממשלה לנהל את המדינה? 

את מי שישרת הכי טוב את העם? הלוואי…. אבל לא - את מי שישרת הכי טוב אותו ואת צרכיו המשתנים.

מעצבן ממש שהשיקול למנות שר, אינו לפי רמת הכישורים והניסיון של הפוליטיקאים , אלא לפי רמת הנאמנות שלהם… היי רגע, אם לא הבנתם… לא מדובר בנאמנות שלהם אלינו האזרחים כי אם הנאמנות שלהם לפוליטיקאים שממנים אותם.

פוליטיקאים מאוד מוכשרים (כמו בנט, שקד, גדעון סער, ניר ברקת ועוד) לא יהיו שרים בדיוק מהסיבה שהם דווקא כן מוכשרים….מדהים אבל זו הסיבה היחידה - הם מוכשרים ולכן הם מאיימים ולכן יהיו מחוץ למשחק!

אבל האינטרס שלנו שהמוכשרים ביותר ינהלו ויתנו לנו שרות....אבל מה הקשר? מה חשוב האינטרס שלנו?

קבלו דוגמה - שבועיים לפני הבחירות הזעיק ראש הממשלה את ניר ברקת (שהיה באמצע חופשה אישית בארה"ב) לארץ כדי להצהיר בפני עם ישראל שהוא שר האוצר הבא של מדינת ישראל ואף הסביר עד כמה הוא יכול לתרום לעם ישראל מניסיונו הרב כאיש עסקים מחונן שהפך למיליארדר, כמי שהיה ראש עיריית ירושלים (בהתנדבות, ללא שכר) וכמי שנחשב למוח מבריק….
אז זהו שמוכשר, מבריק וכו' זה מסר טוב לפני הבחירות, אבל אחרי הבחירות צריכים אנשים בינוניים ומטה שלא יהוו גורם מאיים -  זו בדיוק הסיבה שאחרי הבחירות, דווקא ברקת (שלא צריך כיבודים) לא יהיה שר בכיר ואולי לא יהיה בכלל...למה? כי הוא מוכשר.

נפתלי בנט או גדעון סער יכולים היו להיות שרי בריאות מצויינים, אבל זו בדיוק הסיבה שהם לא קיבלו את התפקיד ובמקומם יקבל את התפקיד יולי אדלשטיין, "גוד גיא"  שממש לא רוצה להיות שר הבריאות, תפקיד שדורש עבודה קשה ושיקום מערכת הבריאות, אדלשטיין דווקא התעקש להמשיך לכהן בתפקיד הממלכתי והסטרלי של יו"ר הכנסת שעשוי להוביל אותו לנשיאות בעוד שנה וחצי….

פוליטיקאים קטנים שאין להם מושג בתחום האחריות של משרדים ענקיים וחשובים, מקבלים את המפתחות ואת ההגה ואנחנו נשלם לא רק את ההוצאות שלהם אלא גם את מחיר חוסר הניסיון וחוסר הכישורים שלהם.

מירי רגב למשל תמונה להיות שרת התחבורה לשנה וחצי בלבד (לחצי קדנציה)…. זה מצחיק כי מדובר בתחום של תשתיות שהכי דורש חשיבה ארוכת טווח (כבישים תכנון וכו) אז תגיע שרה חדשה, שמביאה עימה מנכ"ל חדש וצוות שלם שממש לא מעניין אותם מה יהיה בעוד שנה וחצי במשרד….כי כולם כבר לא יהיו שם.
אם הם יעשו משהו טוב, בעוד שנה וחצי - מישהו אחר יגזור קופון.
בעוד שנה וחצי הוחלט שרגב תהיה שרת החוץ במקום אשכנזי! למה? כדי שתהיה מבסוטית מהכבוד וכהכרת תודה של משפחת נתניהו על נאמנותה.

גם הכי ליכודניקים חייבים להודות שיש מי שייצג בעולם (כשר חוץ) את עם ישראל טוב יותר ממירי רגב, שלהיות הדיפלומטית מספר 1 במדינת ישראל... זה לא בדיוק הכישורים של מירי רגב... אבל מה חשוב טובת המדינה? השאלה היא לא מי ייצג אותנו הכי טוב בעולם, אלא מי ישרת הכי טוב את השלטון והנה קבע מי שקבע שרגב תהיה נציגת ישראל הבכירה בעולם. 

וכך בתפקידים נוספים (ודווקא החשובים שבהם), השרים נקבעים שלא על פי הכישורים שלהם והאינטרס הציבורי.

האם זאת הסיבה שאנו מעבירים להם את רוב הכסף שלנו? 

החוצפנים שמים לנו את האמת בפנים אחרי הבחירות וכמו אומרים -
מה, באמת האמנתם לכל מה שאמרנו לכם ב3 מערכות הבחירות הרצופות??? 

כן??? חחחחחחח.... איזה חמודים.....

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('db8b933e-2d3a-419f-a67f-3b888433481e','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('db8b933e-2d3a-419f-a67f-3b888433481e','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה