שר האוצר משה כחלון (צילום: יאיר שגיא)

על פי התוכנית שמיועדת לפעוטות מגיל חצי שנה עד שלוש, מחיר מעון לילד יעמוד על 1,200 שקל בחודש בלבד (לעומת עד 2,570 שקלים כיום). כלומר, כל משפחה תוסיף לנטו 1,300 שקלים בחודש. מדובר בחיסכון שנתי של 15,600 שקלים בשנה. מעבר לכך, הפיקוח על המעונות יועבר למשרד החינוך.

כחלון מסביר שלמטרת יישום התוכנית יש להשקיע בתוספת תקציב חד פעמית לטובת בינוי, הסבת מבנים קיימים ומנגנון תימרוץ.
על מנת לקיים את התוכנית כולה נדרש סכום של עוד ארבעה מיליארד שקל, שתיפרס על פני ארבע שנים.

אפשר להשיג את זה אומר כחלון, השיגו כסף לדברים פחות חשובים. "אני חושב שבראייה מערכתית, אחרי שטיפלנו בצהרונים ובחסכון לכל ילד, הפעולה הזאת גם תיתן חינוך יותר איכותי.

חשוב שהפעוטות האלה, ביום הראשון שהם מגיעים, יפגשו עם משרד החינוך ולא עם משרד הרווחה ולא עם משרד הכלכלה - זה פעם אחת נושא הפיקוח.

לקחת מהתקציב לטובת הילדים, לטובת הזוגות הצעירים ולטובת ההורים שיוכלו לצאת לעבודה, וגם שלא יחנקו בתשלום המעיק, זו מטרה ראויה. השיגו כסף לדברים פחות חשובים.

תמיד מקיים את ההבטחות:
כחלון הזכיר כי: "לפני ארבע שנים הצגתי תכניות של דיור, של הפרדת כרטיסי אשראי מהבנקים, של פנסיות. במהלך ארבע השנים האלה ביצעתי את התוכניות שהצהרתי עליהן בבחירות הקודמות - הצהרונים - בוצע, מחיר למשתכן - בוצע, השכר לחיילים - בוצע , חיסכון לכל ילד - בוצע. ביצעתי הכל ובארבע השנים הבאות אין סיבה שאני לא אבצע עוד.  המטרה שלי כמו תמיד - לעבוד לטובת הציבור.

אנחנו ממשיכים ומציגים תוכניות עבודה רציניות שיעזרו לזוגות צעירים ואנחנו מתכוונים לעזור לזוגות צעירים גם בהמשך. אני בטוח שביום הבחירות גם הציבור הרחב, גם ההורים שלהם, הסבא והסבתא וההורים שהם גם חלק מהמשפחה ומסייעים לזוגות הצעירים האלו, יבינו מי עובד בשבילהם, למי אכפת מהם ולמי אכפת מעצמו".

התנאי שלי להצטרפות לקואליציה היא העזרה לזוגות הצעירים שהם האוכלוסייה שהכי קשה להם במדינה –
מצד אחד השכר שלהם עדין נמוך (רק בתחילת דרכם בעבודה) ומצד שני ההוצאות שלהם הכי גבוהות (ילדים, התארגנות לכניסה לדירה ועוד ועוד) יש מפלגות שיבקשו כסף לישיבות, יש שיבקשו תקציבים להתנחלויות - אני אבקש עבור הזוגות הצעירים. זה ההתנחלויות שלי וזה הישיבות שלי".

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]