דוד בוטרשווילי

בשעות הלילה של ב-11 במרץ, התקבל דיווח במוקד 100 של המשטרה על התפרצות לדירה באשדוד. ניידות שיטור וצוותי משטרה הוקפצו למקום.

בזמן זה נסעו בוטראשווילי ונגר ברחוב בני ברית באשדוד במכונית גנובה מסוג מאזדה (נגנבה כשלושה חודשים קודם לכן מבית חולים אסף הרופא) שנשאה לוחית זיהוי מזויפת.

שוטר שהבחין ברכב נסע אחריהם עם אורות כחולים.ונגר שנהג ברכב, הגביר את מהירותו.

השוטר קרא להם להם לעצור בצד אך הם המשיכו בנסיעתם ואף הגבירו אותה וסטו במהירות בין נתיבים.

השוטר הגביר את מהירות הניידת עד ל-150 קמ"ש והמשיך לקרוא להם לעצור, כך  עד שהגיעו לחניה ברחוב סייפן שברובע ח' בעיר, שם עצרו את הרכב.

על פי התביעה -  בוטראשווילי ונגר לבשו כפפות בזמן שיצאו מהרכב ונמלטו מהמקום תוך התעלמות מקריאות השוטרים שרדפו אחריהם. במהלך המרדף, כך הטען,  בוטראשווילי השליך את הכפפות ואת מפתחות הרכב. בסיום המרדף הם נתפסו ונעצרו.

לבוטראשווילי ונגר עבר פלילי כבד, ובכתב האישום נגדם הם הואשמו בעבירות של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, קבלת רכב גנוב ונהיגה פוחזת של רכב. בית המשפט קבע שלפי מידע מודיעיני "היו בדרך לבצע פגיעה בעקבות סכסוך בין עבריינים".

עורך דינו של בוטראשוילי, נס בן נתן, מסר אז, בזמן המעצר כי : "הלקוח שלי מכחיש את העובדה שהוא ידע שמדובר ברכב גנוב, הוא קיבל את הרכב מאדם אחר מבלי שידע שמדובר ברכב גנוב. הוא נמלט  כי לא ידע שמדובר במשטרה, אבל כשהתברר לו שמדובר במשטרה, הוא עצר בצד.

במהלך הדיונים, עורכי הדין שייצגו  את הנאשמים (נס בן נתן, תום הלפרין ממשרדו, ועו"ד תמיר סננס ממשרד סננס-חצרוני-שפרלינג-נוי ) טענו כי קיימים קשיים ראייתיים בתיק מה שאפשר להם להגיע להסדר טיעון שבמסגרתו תוקן כתב האישום, בוטראשווילי – הוא הורשע בעבירות של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, קבלת רכב גנוב ונהיגה בקלות ראש. ונגר הורשע רק בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

השופט אבישי כהן קיבל את ההסדר, והטיל על בוטראשווילי ארבעה חודשי מאסר בניכוי ימי מעצרו, מאסר על תנאי וקנס בסך 15 אלף שקלים.

על נגר הוטלו 74 ימי מאסר בניכוי ימי מעצרו, מאסר על תנאי וקנס בסך 10 אלף שקלים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]