בעקבות התבטאויותיו השנויות במחלוקת של השר אריה דרעי בכנס של מפלגת ס"ש בשבוע שעבר באשדוד, שכללו בין היתר אמירות קשות נגד ציבור רחב של עולי ברה"מ ועוררו תגובות זועמות ברחבי הארץ - במוצ"ש הקרוב תיערך הפגנה למול בניין העירייה, בה צפויים להשתתף מאות, כנגד השר. את ההפגנה יזמו מנהלי דף הפייסבוק "סימן שאתה רוסי #".

כך כתבו מארגני ההפגנה בפייסבוק: 

"על רקע העדויות ההולכות ומצטברות על דרישה מצד הרבנות לבדיקת DNA לעולים שעלו ממדינות בריה״מ לשעבר, ורק לעולים מבריה״מ לשעבר, ועל רקע האמירות המקוממות של השר אריה דרעי: "לצערי הרב, מאות אלפי לא-יהודים נמצאים כאן" ו-"אי אפשר להסתובב במשרד הקליטה אם אתה לא יודע רוסית". החלטנו שהגיע הזמן לשים סוף לאפליה ההולכת ומחריפה כלפי עולים ממדינות בריה״מ לשעבר, אפליה שנמשכת כבר 30 שנה.

אנחנו, בני דור 1.5, בנים ונכדים של העולים היהודים ממדינות חבר העמים, שלחמו בעוז ובגבורה במלחמת העולם השנייה, אשר הצילו את העם היהודי והעולם כולו מהכחדה, אנו מסרבים לשבת בצד ולראות כיצד ההיסטוריה והכבוד של הורינו, סבינו וסבותינו - נרמס בידי חבורת עסקנים.

היום, לאחר 30 שנה גם לנו יש קול, גם לנו יש כח ואנחנו מסרבים להמשיך לשבת בצד ולא לעשות דבר. במוצ״ש הקרוב, אנו קוראים לכל מי שהנושא יקר לליבו, להגיע לרחבת העירייה באשדוד ולצעוק את צעקתו.

בואו נבהיר אחת ולתמיד לכל מי שמנסה להטיל ספק בזכות שלנו לחיות כאן, שאנחנו לא מוכנים שיתייחסו להורינו, סבינו וסבותינו, לא בכבוד המגיע להם, אנחנו מסרבים להיות מופלים, אנחנו מסרבים להיות אזרחים סוג ב׳ במולדת שלנו."

לפרטים נוספים לחצו כאן