סינוואר

בזמן שמתנהלים המגעים עם ממשלת ישראל בנושא תנאי החמאס לרגיעה ואלו בקשות יקבלו החמאס כדי לנצור את נשקם ובזמן שממשלת ישראל העניקה כבר הקלות משמעותיות לחמאס  כמו - העברת 40 מיליון דולר לרצועה, פתיחת מעברי הסחורות בכרם שלום ובמעבר ארז, הרחבת מרחב הדיג ברצועה עד ל־15 מייל מהחוף ועוד (לא הכול פורסם). 

ואחרי הבחירות יש הבנות ל-  הקמת קו חשמל נוסף מישראל לעזה בתוך חצי שנה והקמת צינור גז לתחנת הכוח בעזה בתוך שנה. בנוסף, דורשים הפלסטינים הקמת תשתיות ופרויקטים של אנרגיה חלופית. 

אך הקלות אלו אינם מספקות את החמאס ובמסגרת המשא ומתן העביר חמאס גם דרישות בנוגע לאסיריו שכלואים בישראל, דרישות שישראל תתקשה לתת.

בשבוע שעבר אמר הנייה כי המשלחת המצרית העבירה לישראל ארבע דרישות של ארגונו בנוגע לאסירים הפלסטינים הכלואים בישראל - לקראת שביתת הרעב שבה צפויים לפתוח האסירים מחר. הדרישות שהעביר חמאס לישראל: הסרת אמצעי המיסוך הסלולרי; ביטול הסנקציות שהטילה ישראל באחרונה על האסירים; השבת הביקורים לאסירים; ושיפור תנאי הכליאה.

סינוואר מנהיג החמאס בעזה מזהיר -

 "אצבעותינו עדיין על ההדק והן יישארו שם על מנת להגן על העם הפלסטיני. חמאס יהיה לעם הפלסטיני מגן וחרב. הצלחנו לרשום הישגים למרות המצב הסבוך ולשים את סוגיית הסרת המצור על ראש סדר היום והכרחנו את העולם למצוא פתרונות. ההתנגדות היום חזקה הרבה יותר מאשר הייתה בצוק איתן ונחושה יותר להשיג את מטרותיה למען העם הפלסטיני. במלחמה מול ישראל לא רק אזרחי ישראל בעוטף יפונו אלא גם אזרחים בערים הגדולות: באשדוד, באשקלון וגם בתל אביב." והוסיף "תרשמו זאת לפניכם כהבטחה".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected].il