ח"כ יעקב טסלר (צילום: יח"צ)

בעקבות הסבבים האחרונים בדרום, הגיש ח"כ יעקב טסלר (יהדות התורה) הצעת חוק - תיקון לחוק התכנון והבניה - המבקשת לאשר בניית תוספת מרחב מוגן דירתי (ממ"ד) לדירות באזור מועד אשר נמצא בטווח הטילים ללא צורך אישור הרשות המקומית ובכפוף לאישור פיקוד העורף ומהנדס מוסמך.

"הצעת התיקון לחוק נולדה, לאחר שבשנים האחרונות אזרחי היישובים הסמוכים לגבול ובעוטף עזה עד 40 ק"מ, סובלים באופן תדיר מירי טילים נגדם, כאשר זמן מציאת המחסה עומד על שניות בודדות. עקב טווח הזמן הקצר, עצם היציאה מהבניין והניסיון להגיע למקלט ציבורי מסכנת את חיי האזרחים ועבור קשישים ובעלי נכויות, היא אינה אפשרית כלל", כתב טסלר בהסבר להצעת החוק.

המטרה היא לעודד בניית מרחבים מוגנים דירתיים באזורים אלה, ולמנוע מהם את הקושי בהוצאת היתר בניה, שמסרבל את ההליך. 

"כמי שחווה בשנים האחרונות את ההתקפות והרגיש את הצורך והמחסור בממ"דים, אני חושב שהגיע הזמן שהמדינה תעשה את המינימום למען ביטחון תושביה, ותאפשר להם להתמגן בצורה מהירה וקלה. המיגון הוכיח עצמו ברוב המקרים כמציל חיים ולא יתכן שבגלל בעיות בירוקרטיות נסכן את חייהם של מאות אלפי אזרחים" אמר טסלר והוסיף: "אני מקווה כי התיקון לחוק יקבל את תמיכת גורמי המקצוע ויאושר ובכך נאפשר לאזרחים להמשיך בשגרת חיים אופטימלית ככל האפשר, בזמן חרום".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]