הלוויה קורעת לב לניסים יונתנוב: "היה נער נפלא ומופלא" – ספדה המחנכת שלורבים הגיעו הצהריים (א') לבית העלמין אשדוד ללוות בדרכו האחרונה את ניסים יונתנוב בן ה-15 שנהרג בערב שבת מפגיעת רכב בעת שחצה את הכביש רכוב על גבי קורקינט חשמלי. מחנכת הכיתה בה למד, ספדה לו בכאב: "צפיתי לו עתיד מזהיר. עצוב שככה זה נגמר"

ניסים יונתנוב ז"ל

זעקת כאב גדולה נשמעה הצהריים (א') באולם ההספדים בבית העלמין באשדוד, בלווייתו של ניסים יונתנוב ז"ל, בן ה-15 אשר נהרג בערב שבת מפגיעת רכב בעת שחצה את הכביש רכוב על גבי קורקינט חשמלי. מאות רבות ובהם בני משפחה, חברים, הצוות החינוכי בבית הספר, מכרים ועוד, הגיעו לחלוק לו כבוד אחרון וללוותו בדרכו האחרונה.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שהגיע לחלוק לניסים כבוד אחרון ספד: "בצער רב מאוד וביגון כבד אנחנו מלווים בדרכו האחרונה את הנער ניסים יונתנוב, עלם חמודות, צעיר בשנים שבקושי חווה את העולם. אנחנו מתקשים להשלים עם הפרידה הקשה מנשוא הזאת. פרידה מבן, מאח, מתלמיד וחבר יקר ואהוב כל כך על כל מי שפגש אותו. הלב של כל תושבי העיר אתכם משפחת יונתנוב, כואב ודואב את האסון הנורא שבא עליכם. כולנו עצובים ואבלים יחד אתכם.

ניסים היה נער נפלא ומופלא על כל מי שפגש אותו, נער אהוב, תלמיד וחבר טוב. כבר כילד בבית הספר היסודי ואח"כ כנער, השאיר ניסים את אותו רושם חיובי. כולם מספרים על ילד נעים הליכות, תמיד צחוק בעיניו, תמיד חיוך בפיו, עם רצון אמיתי לשמח את הסביבה שלו, שתמיד היה הראשון להתנדב לכל משימה. ניסים היה שם נרדף בסביבה לו לאמירה "ואהבת לרעך כמוך" – על כך יכולים להעיד משפחתו וחבריו הקרובים. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים".

צילום: שמואל סרדינס

מחנכת הכיתה בה למד ספדה לו בכאב: "ניסים היה ילד אהוב, אדם נפלא, חבר של כולם...אפילו שלי. אני זוכרת את היום הראשון שלו בכיתה ט' – התלמיד הראשון שחייך אליי והבטיח שהוא יעזור לי ואמר שהוא שמח כי קיבל את המחנכת הכי טובה. היה בינינו חיבור מיידי. הוא היה משתף אותי בכל דבר ואפילו ביקש שאעזור לו בלימודים כי זה היה לו חשוב.

הוא היה מספר הרבה על הבית, על אימא, כמה הוא דואג לה, כמה חשוב היה לו לשמור על ההורים. כשאני נזכרת בו אני לא יכולה שלא לחשוב על כל הפעמים שקראו לי לכיתה כי הוא הצחיק את כולם, כי היה בא לו לרקוד או סתם כדי שהוא יוכל לדבר איתי. הוא היה חבר של כולם. הוא היה ילד חכם, רגיש וטוב לב. צפיתי לו עתיד מזהיר באמת. עצוב לי שככה זה נגמר. אני מבטיחה שבבית הספר אנחנו נשמור את הזיכרון שלו. אנחנו אוהבים אותך ניסים".

צילום: שמואל סרדינס

הדס בן שושן מנהלת בית הספר מקיף א' בו למד: "מי שהגיע אתמול בערב לבית הספר היה מבין מי היה ניסים. כמה ילדים, מכל שכבות בית הספר, הורים, מורים, גם כאלו שגרים מחוץ לעיר, אספו את עצמם והרגישו את הצורך להגיע לבית הספר כדי להיפרד מניסים, לדבר עליו ולצחוק קצת מהבדיחות שלו ומהדברים היפים שהותיר אחריו.

אני מבטיחה לכם משפחת יונתנוב - לנצח תישארו חלק ממשפחת מקיף א'. ניסים לעד יהיה בוגר מקיף א' ואנחנו נשמור על צוואתו -  בשנה שעברה בכיתה ט', יחד עם שניים מחבריו לכיתה הוא הכין עבודה בנושא זהירות בדרכים. העבודה שלו היא הצוואה. אני מתחייבת שאנחנו בבית הספר נמשיך לפעול לחנך את הילדים לשמור על עצמם. יהי זכרו של ניסים ברוך לעד".

הרב אפרים בשם בני המשפחה: "כמעט בלתי אפשרי לעכל ולחשוב שכולנו, מבוגרים וצעירים, נמצאים כאן ללוות את בן דודנו ניסים, לחלוק לו כבוד אחרון וללוותו לבית עולמו. ניסים אני יודע שנשמתך נמצאת פה ומצטופפת בין כולנו ואתה מביט על כל אחד ואחד. חושב על אימא, רוצה לומר הרבה דברים. אני רוצה להזכיר לך איך בערב סוכות רצת אחריי לתת לי נשיקת פרידה, אחרי שביקרתי אצל דוד בוריס. כמה עדינות הייתה בך, כמה היית עוזר לאימא. תישא תפילה ממרום שכולם יתחזקו ושהקדוש ברוך הוא ייתן לנו בעזרת ה' כח להמשיך".

הרב עובדיה דהן, יושב ראש המועצה הדתית נשא דברים: "הרבנות הראשית, המועצה הדתית וחברת קדישא משתתפים בצערכם של הקהילה, של המשפחה. החלל הוא עצום. חז"ל אמרו: ה' נתן וה' לקח". כשהקדוש ברוך הוא נותן - הוא נותן לבד, אבל כשהוא לוקח הוא לא עושה זאת לבד, אלא באמצעות בין דין של מעלה. זה לא קרה במקרה. יש פה בית דין שהקדוש ברוך החליט רגע לפני שבת קודש כי ניסים זכרונו לברכה נפרד מאיתנו. זהו מסר לכולנו להתחזק במצוות שבין אדם לחברו. יהי זכרו של ניסים ברוך".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('2c84756c-d172-4b13-898a-88a6467d61aa','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('2c84756c-d172-4b13-898a-88a6467d61aa','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה