צילום: ארכיון המשטרה

בית משפט המחוזי בתל אביב התיר לפרסם את פרטיו של אליאל מקסב, בן 33 תושב אשדוד, שהודה והורשע שבמשך מספר שנים תקף באכזריות רבה ילדים וילדות, כאשר הם היו בגילאי 5-7. "צריך שזהותו תפורסם בשל העניין הציבורי שבכך" נקבע על ידי הרכב של שלושה שופטים. את הדיווח הראשוני הביא אלי שליזנגר - כתב "בחדרי חרדים".

מעצרו של מקסב התאפשר בזכות בדיקת דנ"א שבוצעה, שמצאה גם התאמה לאירועי תקיפה נוספים של ילדים. בחקירתו הודה מקסב כי תקף מספר ילדים בשנים האחרונות. המקרים התרחשו בשכונות חרדיות והמותקפים היו שני ילדים כבני חמש, שתי בנות בגיל שש וילדה נוספת בת שבע.

מקסב, בוגר מספר ישיבות ידועות ומוכרות, ובטרם מעצרו למד בכולל. במהלך השנים, כך התברר במסגרת ההליך המשפטי, הופנה על ידי הוריו לטיפול המותאם למגזר החרדי. בגיל 21 הוא התחתן, אך בשל מעצרו והחשדות החמורים נגדו, בני הזוג נפרדו והתגרשו.

המדינה ביקשה להטיל על מקסב עונש של 14 שנות מאסר, אך בסופו של דבר גזר עליו בית המשפט המחוזי עונש של שש שנים, בנוסף מאסר על תנאי למשך 27 חודשים וכן פיצוי של כ-100,000 ש"ח לנפגעי העבירה.

פרקליטיו של מקסב ביקשו שלא לאפשר את פרסום שמו ברבים, זאת בשל הנזק שעלול להגרם לו ולמשפחתו. 

בית המשפט לא קיבל את בקשתו ונעתר לבקשת הפרקליטות להתיר לפרסם את שמו של מקסב, "הנזק שייגרם לו מן הפרסום, אינו נזק שונה וחמור מנזק הצפוי מפרסום בכל פרשה" קבעו. הרכב השופטים הסכימו כי הפרסום בוודאי יבייש ויביא קלון על מקסב ומשפחתו, "אך הללו טבעם שהם נובעים מהליך פלילי ואינם ייחודיים לנאשם".

עוד הדגישו כי מדובר בעבריין שביצע עבירות חמורות, והשיקום והריפוי אינם מובטחים, "ולכן צריך שזהותו תפורסם בשל העניין הציבורי שבכך".

עו"ד ציון אמיר, פרקליטו של מקסב, אמר ל"בחדרי חרדים" בעקבות גזר הדין: "התביעה ביקשה להטיל עליו 14 שנות מאסר, אני שמח שבית המשפט, בהרכב של שלושה שופטים, קיבל את טענות ההגנה שבמכלול הנסיבות שנטענו בפניו, אין מקום להיעתר לבקשת התביעה - אלא לאמץ את טענות ההגנה, ולהסתפק בעונש של שש שנים, וזאת בשים לב לשורה ארוכה של נסיבות לקולא, שבית המשפט קיבל והאמין להן".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]