אזור תעשייה

תושב אשדוד המחזיק בנכס באזור התעשייה הקלה באשדוד, בפנייה למערכת אשדוד נט - מסתבר כי שוכר חדש בנכס השכן, פירק את החוצץ (חומה) שהפרידה בין חצרות בתי העסק באישור בעל הבית והשתלט על שטחים השייכים לו ואף רשומים בטאבו כשלו.

בעל הנכס לא התמהמה ומיהר להגיש תלונה במשטרה, אולם זו לטענתו סגרה את התיק עוד באותו היום, זאת על אף שנדרשת לדבריו לסייע בפינוי הפולש עפ"י חוק - כמובן במידה והוכיח כי השטחים אכן שייכים לו. עפ"י בדיקה שערכנו במערכת אשדוד נט, הושטת העזרה בנסיבות אלו אכן נמצאת בגדר חובה החלה על המשטרה ולא רשות הנתונה לשיקול דעתם, במידה ובעל הנכס עתר לבג"ץ כנגד משטרת ישראל על שנמנעת או מתמהמהת מלסייע בפינוי הפולש. 

עם המשטרה בעת פירוק החוצץ לכאורה בין הנכסים | צילום באדיבות המרואיין

"יש דבר כזה שנקרא פלישה טרייה" – מסביר בעל הנכס, "המשטרה נדרשת לסייע להוציא את הפולש במידה והתלונה נפתחה במסגרת 30 יום מרגע הפלישה. במשך 3 שעות ישבתי במשטרה והסברתי לקצין שמדובר בהשגת גבול, ולבסוף אישר להגיש תלונה".

"מסרתי לחוקרת את נסח הטאבו וסימנתי בדיוק את כל השטחים ששייכים לי. הם אמרו שהחומרים יועברו ליועץ המשפטי למשטרה ושיזמינו את המשכיר לחקירה. האבסורד הוא שהם סגרו את התיק עוד באותו היום ואפילו לא זימנו את המשכיר לחקירה. אני מרגיש שמנסים לכסתח עליו כי התנדב בעבר במשטרה".

התוצאה לאחר הפלישה לכאורה | צילום באדיבות המרואיין

עורך הדין בר אולפן שמלווה את בעל הנכס: "בעל הנכס אותו אני מייצג טוען כי פולשים לשטחו בהסתמך על תסריט בית משותף בטאבו. בעל הנכס השכן (הפולש) טוען מצדו כי אין הדבר נכון - ייתכן והוא מסתמך על תסריט שאינו רלוונטי. השטחים שנפלשו לכאורה מונעים כניסה לנכסיו של מרשי. העברנו למשטרה את תסריט מהטאבו על פיו השטחים האמורים שייכים למרשי, אולם נראה כי במשטרה פחות אוהבים להתערב במקרים שכאלו כאשר הם מאמינים שהדבר יכול להיפתר בצורה אחרת. בימים הקרובים תתקבל החלטה להמשך ובמידת הצורך נפעל לפינוי הפולש במסגרת החוק".

תגובת משכיר הנכס השכן (הפולש לכאורה): "מדובר במחלוקת שאנו פועלים ליישב ולהסדיר בינינו וחלילה לא במלחמה. אנחנו נשב יחד עם עורכי הדין בימים הקרובים וניישב את הנושא".

השוכר הטרי בתגובה: "אנחנו משתמשים בשטח כפי במופיע בחוזה השכירות".

למערכת אשדוד נט טרם נמסרה תגובה ממשטרת ישראל.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]