עבודות הבנייה בסמוך לגן | באדיבות ההורים

יום א' האחרון, היום הראשון ללימודים, היה אמור להיות רגע מרגש ומלא בתחושת נחת עבור הורי ילדי קמפוס הגנים ברחוב ג'ו עמר ברובע מע"ר אשדוד, כך גם עבור ילדיהם. אולם, לאחר שנכחו לגלות את מצבו של הקמפוס מהר מאוד התחלפו הרגשות בתחושות תסכול, כעס וזעזוע.

לדבריהם, קמפוס הגנים ברובע החדש איננו מוכן לקליטת הילדים. "מדובר במבנה דו-קומתי של גנים שמכל צדדיו מוקף במנופים, כלים הנדסיים שונים ופסולת בניה, ובכל יום פוקדים את המקום עשרות פועלים זרים המהווים סכנה ממשית לילדינו" - כתבה אחת האימהות בפייסבוק.

"לפני כמה ימים נודע לנו לכאורה, כי אחד הפועלים שעבד בקמפוס הגנים נפגע כתוצאה מנפילה/השלכה של חפץ כלשהו מאתר הבניה הסמוך - דבר המעיד על חוסר הבטיחות לו ילדינו חשופים" – הוסיפה לכתוב. בהמשך התברר כי הפועל כלל לא נפגע בתאונת עבודה.

אם לא די בכך, ההורים טוענים לליקויים בטיחותיים חמורים ובהם: ארון חשמל פתוח בחצר, בור ביוב לא מכוסה, היעדר סורגים, מחסור בחנייה סמוכה להורדת הילדים, בעיה במערכת החשמל בעקבותיה המזגנים אינם פועלים והילדים יחד עם צוות הגן נותרים בחום הכבד ועוד.

"אנו ההורים שחיכינו כל כך ל-1 בספטמבר מרגישים חסרי אונים אל מול המערכת" – סיכמה בדבריה אותה אימא מודאגת, "עיריית אשדוד, שבמקום לחבק אותנו ולהקל עלינו בימים קשים אלו, אף מקשה ורק דואגת להרגיע אותנו ב"הכל יהיה בסדר". לא ננוח ולא נשקוט עד שכלל הליקויים יטופלו במהרה ובדחיפות באופן בהול ומיידי למען בטיחות ושלום היקרים לנו מכל".

"זו קטסטרופה מה שהולך שם" - סיפרה אימא אחרת, "אני לא יודעת אם יש אישורים לבנייה הזאת. פתאום ביום בהיר אחד בחודש יוני קם לו גן. לפני כן, ילדי הקמפוס היו רשומים לגנים אחרים ברחבי העיר".

חצר הגן | צילום באדיבות ההורים

"הצוות לא מאורגן - יד שמאל לא יודעת מה יד ימין עושה" - הוסיפה. "את הילדים לא הוציאו מהמבנה מחשש שהחצר אינה בטוחה מספיק עבורם. אני בטראומה מכל המערכת הזאת, לאן לעזאזל הבאתי את הילדה שלי?! עכשיו גם לא ניתן להעביר את הילדים לגן אחר, כי יצאה "הנחייה מגבוה" שאוסרת. אז הורים פשוט לא שולחים את ילדיהם לגן".

העירייה בתגובה:
"עיריית אשדוד עשתה מאמצים עילאיים לסיים את בניית הגן והכשרתו טרם פתיחת שנת הלימודים. הילדים נכנסו למבנה מתקדם עם צוות חינוכי מהשורה הראשונה. הגן על כל מתקניו עומד באופן מלא בתקנות הבטיחות, נבדק שוב היום לבקשת חלק מההורים על ידי משרד החינוך ונמצא עומד בכל הדרישות.

טופס 4 ניתן בסיום הכשרת הגן ואין כל משמעות אם ניתן יומיים לפני הפתיחה. אדרבא זה רק מראה כי הטופס לא נחתם עד שהגן לא עמד באופן מלא בדרישות. יש לגן חיבור חשמל – זו אחת הדרישות לטופס 4 וכל ההורים יודעים שיש לגן חיבור חשמל. מתח חשמל יוסדר סופית ביום חמישי הקרוב.

ההורים העלו בקשות נוספות מעבר לתקן הנדרש והעירייה עושה כל שביכולתה להיענות לבקשות ולחזק את תחושת הביטחון של ההורים. אנו מאחלים להורים ולילדיהם שנת לימודים בטוחה פורייה ומהנה".  

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]