התכנית של הסינמה סיטי ומסוף התחבורה שאושרה להפקדההועדה המחוזית לתכנון ובניה צפויה לאשר בתחילת השבוע הבא את מסוף התחבורה ואת בניית מתחם הסינמה סיטי בביג פאשן באשדוד. מדובר בבשורה לתושבי אשדוד והסביבה, שמייחלים כבר זמן רב למתחם בתי קולנוע ראוי באיזור.

כזכור, עיריית אשדוד הביעה את התנגדותה לפרויקט, והנושא היה בלב מאבק השבת שניהלו תושבי העיר נגד ראש העיר יחיאל לסרי. 

מה שעיכב את ההחלטה הרשמית להקמת הביג היו דרישות העירייה לשיפור התכנון שהוצג ולהפחתת שטחי המסחר מעבר לצרכים של בתי הקולנוע. עמדת העירייה התקבלה בחלקה בהסכמת כל הצדדים והתכנית יצאה לדרך באפריל 2018 עם קבלת תוקף רשמי מהועדה המחוזית.

נראה כי הרצון של הצדדים להקמת מתחם קולנוע ובילוי מודרניים בעיר אשדוד, הובילה לתכנית שמאפשרת גם את הקמת הסינמה סיטי בהליך מהיר יחסית וגם את הקמתו של מסוף תחבורה חדש שישפר משמעותית את הסדרי התנועה והתחבורה סמוך לתחנת הרכבת באשדוד. מסוף תחבורה יהיה בן כ9 דונם (9000 מ"ר) ומתחם בתי הקולנוע והבילוי יהיה בן כ 5000 - 6000 מ"ר בנוי.
תרשים הסינמה סיטי כפי שמופיע בתוכנית שהופקדה

התוכנית קיבלה תוקף רשמי מהועדה המחוזית והיא בשלה לחזור לוועדה המקומית לקבלת היתרי בנייה. התכנית הוגשה כבר בשנת 2015, וארבע שנים אחרי נראה שהדיון הגורלי בשבוע הבא ייקבע אם הגענו לישורת האחרונה.

בביג מעריכים כי בהינתן היתרי הבניה, תוך שנה וחצי יסתיימו העבודות ונזכה במתחם בתי קולנוע מפואר, וגם ממסוף תחבורה מתקדם לבאים ברכבת.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]