צילום: עיריית אשדוד

זליגת מים מבריכת המזרקה וזליגת מים מהמזרקה למשטחי ההליכה, מהווה מפגע חמור וסכנת החלקה למבקרי הפארק ומצריכה טיפול באופן מיידי מתוך הרצון למנוע נזקים בנפש ברכוש במאות אלפי שקלים והשבתה ארוכת זמן. מרבית התקלות היו ידועות להנהלת הפארק והמתכננים עבדו על תכנית השיפוץ הכולל (כולל ריקון האגם וניקיון מלא של קרקעית האגם המלא בחולות ובפריטים). המזרקה הייתה אמורה להיכנס לשיפוץ בסוכות אך זליגת המים למשטחי ההליכה וסכנת ההחלקה היא הסיבה להקדמת מועד השיפוץ והפיכתו לדחוף.

ראש מינהלת פארק אשדוד ים, אבי ביטון : "האפשריות היו לבצע סתימה או טיפול שורש. החלטנו, בהתייעצות גם גורמי מקצוע, לבצע  באופן מיידי טיפול שורש למזרקה ובכך למנוע נזק בלתי הפיך. בשבועות האחרונים אנו עדים לתופעת זליגת מים מבריכות המזרקה. בתחילה חשבנו שמדובר בתהליך אידוי טבעי המתקיים בחודשי הקיץ. כתוצאה מכך, בוצע מספר פעמים מילוי נוסף של מים בבריכות המזרקה, אך ללא הועיל והמשך זליגת המים מסכנת את פעילות המזרקה. בנוסף, מנהלת הפארק קיימה התייעצות עם גורמי מקצוע. תחילה הוחלט לצאת למבצע בתחילת סוכות אולם לאור ההתפתחויות האחרונות ותלונות שהתקבלו על התזת מים לכיוון שבילי ההליכה הוחלט לא להמתין ולהתחיל את הטיפול באופן מיידי. קיים חשש גדול שיגרם נזק אדיר למזרקה ואין אפשרות להתעלם גם מבטיחות המבלים בשטח המזרקה".

אופי העבודות שעתיד להתבצע החל מהיום (4.8):
התקנת גשר מעבר לבריכה הקטנה לצורך העבודות.
ריקון, ניקיון וצביעת הבריכות הקטנות .
צביעת הבריכות ע" צבע מיוחד למים.
בדיקת איטום הבריכות כולל  בור יניקה .
תיקון המנועים והג'טים.
החלפת כבלים עבור הרמקולים.
בדיקות לפני מלוי של כל המערכות.
מילוי והפעלה .

במהלך החודשים הקרובים (ספטמבר - אוקטובר) צפויות להתקיים עבודות לניקוי קרקעית האגם בפארק, מבצע מורכב שההכנות לקראתו ממשיכות גם בימים אלה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]