כזכור בתחילת החודש הכריז מינהל התכנון הארצי על כוונתו, לאחר 15 שנה, שלא לחדש את תכנית תמ"א 38 לחיזוק בניינים מפני טילים ורעידות אדמה. אם הממשלה תקבל את המלצת המינהל,  התוכנית צפויה להתבטל בחודש מאי 2020.

ארגון הקבלנים באשדוד מסביר כי במהלך 15 השנים האחרונות, חוזקו אחוזים קטנים מהבניינים באשדוד הזקוקים לחיזוק ואם התכנית תבוטל, יופקרו חייהם של עשרות אלפים מתושבי העיר.

עו"ד ורד צרפתי זבולון יו"ר הארגון באשדוד וסגנית נשיא התאחדות בוני ערים מציינת כי "אי אפשר לבטל תכנית מבלי שתוצע חלופה".

מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד שלומי בן עזרי מעריך כי בניינים בתמ"א 38 שהוציאו היתרי בנייה וכמובן אלו שהתחילו הבנייה לאחר הוצאת ההיתרים, יגיעו לשלב הבנייה הסופי.

בן עזרי: אם יוחלט לבטל את תמ"א 38, בנייתם של בניינים שיצליחו להוציא היתר בנייה עד לביטול התמ"א אמורה להסתיים אך איני רואה קבלנים שייקחו סיכון וימשיכו בהליך קבלת ההיתר המצריך הוצאות ניכרות. אלה שעדיין לא החלו בהליך יחכו על גדר".

יו"ר הארגון עו"ד ורד צרפתי זבולון: "במצב שנוצר לצד המיליונים שישבו על הגדר בהמתנה לתוכנית "מחיר למשתכן" נוספו כעת עוד 2.5 מיליון תושבים ב-800 אלף בניינים ברחבי הארץ שיושבים על הגדר בהמתנה להחלטה הסופית בנוגע לביטול התמ"א. עם כל הכבוד למינהל התכנון מי שיחליט אם להמשיך, לשנות או לבטל התמ"א 38 היא הממשלה הבאה".

צילום: יח"צ

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]