כולנו יודעים שזה בסדר גמור לריב מדי פעם. זה אפילו בריא למערכת היחסים. השאלה היא איך הריב מתנהל ומהן ההשלכות שלו על הזוגיות. אחרי שני עשורים וחצי בתחום השידוכים והזוגיות, אני יכולה לרכז עבורכם את הסודות למריבה בריאה, שתמנע ממשקעים כואבים לחלחל ולפגוע במערכת היחסים.

ראשית, היו זהירים עם רמת הביקורתיות שלכם. לפעמים ברגע של כעס אנחנו פולטים כל מיני דברים אסורים, וביניהם ביקורת הרסנית. נסו להתעלות על עצמכם ולהשמיע רק ביקורת בונה, שנועדה לשפר את המצב הקיים, ולא ביקורת שנועדה לפגוע בצד השני. כשאנחנו מעבירים ביקורת בצורה פוגענית, זה גורם לצד השני מיד להתגונן ולתקוף בחזרה, וכך נוצר כדור שלג שמדרדר מהר מאוד.

צילום: shutterstock

דבר נוסף שחשוב מאוד להתייחס אליו במהלך מריבה זוגית הוא הנטייה הטבעית שלנו להתגונן. כשמישהו "בא אלינו בטענות", אנחנו מיד מרגישים צורך בלתי נשלט להתגונן ולהחזיר. לפני שאנחנו מאפשרים לצד השני להשלים משפט, אנחנו כבר חושבים מה להגיד כדי להחזיר לו/לה. אין לנו עניין להבין איפה אנחנו לא בסדר, מה שחשוב לנו באותו הרגע הוא להתגונן. באופן כזה המריבה הופכת מהר מאוד למלחמת עולם.

לכן כשאתם מרגישים שבוער לכם להתגונן, בבקשה, עצרו רגע, עצמו עיניים, נסו להירגע, ספרו עד עשר, והשתדלו להקשיב באמת לבן/בת הזוג. אולי הם צודקים? אולי באמת הייתם לא בסדר? תנו לצד השני את הכבוד המינימלי שאתם נותנים את הדעת למה שהוא אומר. זה בסיסי בכל מערכת יחסים.

בנוסף, היזהרו מלחצות קווים אדומים כמו איום בגירושין, יריות מתחת לחגורה ואמירת דברים שתצטערו עליהם אחר כך.

ולסיום, זכרו שמריבות הן טבעיות לחלוטין, אך חשוב לדעת איך לריב תוך שמירה על כבוד הדדי. זה יכול לעשות את כל ההבדל בזוגיות שלכם.

הכותבת היא הראלה ישי, שדכנית למעלה מ-25 שנה לחילונים, מסורתיים ודתיים, ומחברת הספרים "סטטוס: בזוגיות" ו"שניים סוכר". לאתר של הראלה לחצו כאן 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]