צילום: דוו'יין מייקלס

1. המדד ליופי שאנו חיים על פיו היום הוא לא אמיתי

במשך שנים על גבי שנים, התקשורת העולמית ניסתה לבנות מראה נוצץ ואידיאלי של הגבר והאישה המושלמים. זה נעשה באמצעות פרסומות, שלטי חוצות וסלבריטאים שקובעים את צו האופנה, שכל מטרתם היא להכתיב לכולנו מה יפה ומה לא, אך לרוב המדדים שלהם לא עומדים בקנה אחד עם המציאות השפויה. למה? משום שאין כזה דבר "גוף מושלם", וניסיון לקבוע אחד הוא רעיון שטחי מאוד ובלתי ניתן להשגה. אפילו דוגמניות אינן נראות במציאות כמו שהן נראות בתמונות, אחרי שעבר עליהן עורך מקצועי עם תוכנת הפוטושופ.
במקום להתמקד ב"יופי" שמופיע על שלטי החוצות בצורת דוגמניות ודוגמנים, התמקדו ביופי שקיים סביבכם בעולם. זכרו שמאחורי כל פרסומת יש אדם שחשב "איך אני גורם לאנשים לקנות את מה שאני מוכר?" ושהדרך של תעשיית היופי היא לגרום לנו להרגיש שאיננו יפים – אל תתנו להם את הכוח הזה!

2. אתם יכולים להשלים עם החלקים שאתם שונאים בעצמכם

לרוב אנחנו מונעים מעצמנו תענוגות משום שעולים בנו רגשי אשמה שמסמלים לנו שלא מגיע לנו ליהנות מהם. לפתע, דברים מסוימים ורגילים בחיים הופכים להיות "פרסים" שעלינו להימנע מהם יותר מאשר ליהנות מהם. עבור כל אחד אלו דברים אחרים, אך כמה דוגמאות פשוטות במקרה של גוף מלא הן למשל הימנעות מרחיצה בחוף הים או מקניית בגדים חדשים עד שירדו כמה קילוגרמים עודפים.
בדיוק כפי שאתם מקבלים את חבריכם או בני זוגכם למרות התכונות השליליות שיש להם (הרי אין אף אדם מושלם), עליכם לקבל את עצמכם עם הידיעה שיש בכם כמה חלקים שהייתם מעדיפים שישתנו, אך אפשר לחיות איתם. תנו לעצמכם רשות לאהוב את גופכם למרות החלקים שהייתם רוצים לשנות, וחשוב יותר מזה – תאהבו את החיים יותר מכמה שאתם לא אוהבים את הגוף שלכם.

3. כל אחד מאיתנו מרגיש לעתים לא מושך

לכולנו יש רגעי חולשה בהם אנו רואים כל דבר דרך עדשות שחורות, והקול שבראשנו הופך לביקורתי יותר ואוהב פחות. אלו הם זמנים שבהם אנחנו מרגישים מכוערים ולא מושכים, והם תוקפים את כולנו. בימים שבהם אתם מסתכלים במראה ולא רואים שום דבר חיובי במראה החיצוני שלכם, עליכם להזכיר לעצמכם שאתם מסתכלים על אדם שנאהב על ידי הורים, בן או בת זוג, חברים וילדים אם יש לכם. בנוסף, זכרו שכל קמט קטן מעיד על חכמה שהגיעה אליכם עם השנים וכל צלקת מעידה על הכוח העצום שיש בכם.
 
ברגעים שבהם יש לכם ספקות בנוגע למראה שלכם, עצרו לרגע ושאלו את השאלות הבאות: "האם הדרך שבה אני מסתכל על עצמי משפיעה על מצב הרוח שלי?", "האם ישנתי ושתיתי מספיק ב-24 השעות האחרונות?" ו-"האם אכלתי כמו שצריך וביצעתי פעילות גופנית בזמן האחרון?" השאלות האלה חשובות, משום שהם יגרמו לכם להבין שלרוב, המראה החיצוני שלכם משקף את האנרגיה ואת המצב הבריאותי שלכם, ולאו דווקא את העובדה שאתם מושכים יותר או פחות.

4. ההשתקפות שלכם במראה לא מגדירה את מי שאתם

כשאתם מסתכלים על עצמכם במראה, אתם רואים אך ורק את המראה החיצוני שלכם, אך יש בכם עוד דברים שהופכים אתכם למי שאתם. יש בכם מחשבות, אמונות, תקוות, חלומות ורגשות, שכוחם הרבה יותר גדול מזה שיש למראה החיצוני שלכם, אפילו כשזה נוגע לדרך שבה אנשים שאינם מכירים אתכם רואים את מי שאתם. המראה החיצוני שלכם אולי ייצור רושם ראשוני מהיר מאוד, אך אנשים בסופו של דבר ישפטו אתכם על פי האופי שלכם, אפילו אחרי שיחה קצרה בת 5 דקות.
 
לפעמים אנחנו פוגשים אנשים עם אופי מדהים ומוחנו רואה אותם כיפים, למרות שהמראה שלהם אינו מושלם כלל וכלל. במצב שכזה איננו נמשכים ליופי חיצוני, אלא ליופי הפנימי, וזה סוג היופי שאי אפשר לערוך עם פוטושופ או ניתוחים פלסטיים. חשבו על כל האנשים שאתם מכירים בעלי גישה חיובית ושמחת חיים מדבקים – אם יש לכם חברים שכאלה ככל הנראה תגלו שכל אדם שפוגש אותם מתאהב בהם מיד, בלי קשר למראה שלהם.

5. תפיסת המציאות שלכם הופכת למציאות שלכם

אם אתם מרגישים יפים אתם תהפכו ליפים, וזו לא שטות כלל וכלל! היופי נמצא לא רק במראה החיצוני שלכם אלא גם בביטחון העצמי שיש לכם. אנשים שמשדרים ביטחון הם הרבה יותר מושכים מאשר אנשים שמנסים להסתיר ולהחביא את עצמם, ואת הביטחון הזה רק אתם יכולים לתת לעצמכם דרך הסיפור שתספרו על עצמכם.
בכל פעם שאתם מספרים סיפור על עצמכם, אתם מתחילים במילה "אני", אך השאלה היא מי כתב לכם את הסיפור הזה. אם קיימים בו יותר מדי ביקורות שליליות לגבי עצמכם והערכה עצמית נמוכה, כנראה שמישהו אחר כתב אותו ולא אתם. קחו שליטה על חייכם וכתבו מחדש את הסיפור שלכם בדרך שאתם הייתם רוצים לראות אותו מסופר.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]