המצב העגום שתושבי הדרום חיים בשנים האחרונות לא השתנה גם אם היה נבחר ראש ממשלה כזה או אחר, הפתרון עם השכנים מעבר לגבול, הוא מורכב לאין שיעור ויקח זמן לאחות את הקרע.

בזמן שחיילים עומדים בגבול ושומרים על אזרחי ישראל ימים כלילות בגבול למניעת חדירה, מפעילים את מערכות כיפת הברזל, מטוסים עושים דרכם הלוך חזור ותוקפים יעדים אסטרטגיים,  ועושים כל שביכולתם להגן על המדינה ואזרחיה, השנאה שוררת והיד קלה על המקלדת.

גולשים רבים בפייסבוק זועמים על תושבי הדרום בערים כמו באר שבע, אופקים, אשקלון, אשדוד ועוטף עזה ולועגים להם על כך שהצביעו לליכוד בראשות בנימין נתניהו, למרות שבמהלך הקדנציה שלו החמאס המשיך לשגר טילים לדרום וכותבים דברים קשים לתושבי הדרום . ההמון משמר בידול, הפרדה ומאבק, לצד חוויה רגשית מתמדת של פחד ואיום, קורבנות וקיפוח.

כתיבה שכזו היא הרצון לספק לעצמם תחושת ביטחון ולמלא את התאוות והמאוויים, ונקודת המיקוד הינה אנוכית ומרוכזת בעצמי לפרוק את הכעס . 

בזמן שכזה לא משנה מה בחרו תושבי הדרום בבחירות האחרנות לרשות הממשלה, תושבי הדרום הם חלק  ממדינת ישראל, יום שכזה מזמין את אזרחי ישראל להתאחד  להביע חמלה ולחבק את העם . 

אנחנו מנכיחים כאן את הפילוג הכעס והשנאה שהשכנים מעבר לגדר חווים במה אנחנו שונים מהם?

אנחנו אזרחי מדינת ישראל שגדלנו על ערכים של אחדות אהבת חינם , ערבות הדדית, סובלנות, נדיבות שנמצאים בשבוע של ימי זיכרון  שמזכיר לנו שנה אחר שנה מהאין באנו ומה עברנו, עם כל הצער בדבר אנחנו עדיין משמרים את השנאה והפילוג בתוכנו.

בזמנים שכאלה צריך לשים את הפוליטיקה בצד ולתת לבכירים להכיל את קשת השיקולים המורכבים ולהאמין שהם ימצאו פתרון עבור שני הצדדים.

אני מזמינה אתכם  לתת מילה טובה ולחזק את אלה שכרגע מחכים שתהיה רגיעה , אלה שמייחלים לצאת לרגע מפתח הדלת, ולנשום אוויר צח ושקט .

ביכולתנו להשתנות ולשנות, כולנו מרכיבים את החברה הישראלית כולנו עם אחד אז בואו נהפוך אותו  לעם מאוחד.

 depositephoto

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]