איך יתכן ש- 52% מהסטודנטים מגיעים ללימודים ברכבם הפרטי?כולם הרי יודעים שקשה להיות סטודנט במדינת ישראל. שכר הלימוד גבוה, המגורים והמחיה יקרים ובנוסף לכל זה, רבים מהסטודנטים נאלצים להחזיק רכב פרטי כדי להגיע ללימודים כי אין להם תחבורה ציבורית נוחה וזמינה מהבית אל האוניברסיטה או המכללה.

נוסעים ביחד ללימודים

מסקר שערכה עמותת אור ירוק עולים נתונים מדהימים: 77% מהסטודנטים לא מגיעים ללימודים בתחבורה הציבורית, אלא בדרכים אחרות. 52% מהסטודנטים מגיעים ברכבם הפרטי!

בין המוסדות האקדמיים שנכללו בסקר הסטודנטים המדגמי גם המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון ומהסקר עולה כי משך הזמן הממוצע שלוקח לסטודנט להגיע למכללת סמי שמעון באשדוד הוא 26 דקות. עלות הוצאה ממוצעת לסטודנט ביום על נסיעה – 18 ₪.

במקום לנצל את השעות הפנויות לעבודה ולימודים, רבים מהסטודנטים נאלצים לעבוד במספר עבודות  כדי לממן גם את הרכב הפרטי שלהם וכל זה כדי להימנע מהטרטור בתחבורה ציבורית.

אבל בחיים כמו בחיים לא הכל שחור או לבן. בין התחבורה הציבורית שגוזלת הרבה זמן ובין הרכב הפרטי שמאד יקר, אפשר לאחד כוחות ולנסוע ביחד במונית. מה זה לאחד כוחות? אתם לומדים באותה מכללה, באותה כיתה, אותה מערכת שעות, תתארגנו שניים, שלושה, ארבעה חברים וצאו ביחד ללימודים. כייף, זול, האיסוף ברמת דיוק של כמה דקות, אז גם מאד נוח, ומגיעים ללימודים בראש נקי.

ואפשר גם לנצל את הנסיעה לקבוצת למידה ולעבור ביחד על החומר למבחן שמתחיל בעוד רגע.

שירות של נסיעה משותפת  ניתן למצוא בגט - "חלוקת תשלום" - נוסעים ביחד וכל אחד משלם מהאשראי שלו. בסוף הנסיעה הסכום לתשלום מתחלק שווה בשווה בין כולם. בלי להתחשבן אחד עם השני ולהתחיל לספור שקלים.

צפו בסרטון:

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה