גט טקסי באשדוד

אשדוד התהפכה בנושא התנועה בעיר, וככל שהפכה לעיר גדולה יותר, כך נושא החנייה והתנועה בעיר עם רכב פרטי הפכו לסיוט השמור לערים הגדולות. אך עדיין מבחינה מנטלית היה קשה לתושבי אשדוד לחשוב כמו תושבי הערים הגדולות והם התעקשו להמשיך להיצמד לרכב הפרטי.

עם הזמן רכב אחד כבר לא מספיק למשפחה וגם אחזקת רכב הפך לנטל כלכלי שנוגס נתח משמעותית מההכנסה המשפחתית.

היוזמה החדשה של גט – מונית ספיישל ב-20 ₪ בעיצומן של העבודות בכבישי אשדוד שיצרו פקקים ברחבי העיר, פתרה למשפחות בעיר את כאב הראש ובלי חור בכיס.

בתקופה האחרונה אנו חווים באשדוד תופעה שהולכת וגברה - מעבר מנסיעה במכונית פרטית לנסיעה במונית לכל מקום בעיר.

רבים היו סקפטים בהצלחת גט באשדוד – מונית הבנויה על אפליקציה חדשנית. אמרו שהאשדודים לא אנשי מוניות... אבל מה שקרה בתל אביב, שאפילו הסלב ובעלי ההון שמים את הרכב הפרטי בצד, נתפס גם באשדוד ומסתבר כי היום, אחרי ערי המרכז, הפעילות הענפה ביותר של מוניות גט טקסי היא... באשדוד, כן אפילו יותר מחיפה.

מניתוח הנסיעות של תושבי אשדוד עולה כי פחות ופחות תושבים מתעקשים להגיע עם הרכב לשוק ביום רביעי ומעדיפים להגיע למוקד הקניות עם מונית, ולוותר על "התענוג" לחפש חנייה ולחזור אל הרכב עם כל השקיות.

התופעה תופסת תאוצה גם בבקרים, בדרך למקום העבודה ויש שאפילו מוותרים על ההסעה המסורתית ומעדיפים להזמין מונית באמצעות האפליקציה כדי להרוויח עוד 30 דקות יקרות בבוקר.

אנו רואים את התופעה מתפשטת  בעיקר אל תחנת הרכבת  ובחזרה ממנה ואפילו יותר ויותר אשדודים מגיעים במונית גט לאירועים ולמקומות הבילוי ברחבי העיר. המחיר? פחות ממנת צ'יפס.

אז אתם לבושים "אה לה ז'ון גלר", עייפים אחרי יום עבודה, לא בא לכם לנהוג, לאישה יהיה קשה לנהוג עם המיני ועקבים בגובה מטר... והנה המונית הזמינה פתרה גם את הפלונטר הזה כשהיא ממתינה מתחת לבית ומסיעה אותנו לאירוע כמו היינו החתן והכלה.

האם מדובר בטרנד חולף או במגמה של משפחות המעדיפות לחסוך בהוצאות רכישת הרכב, ביטוח, טיפולים וכמובן דלק? האם התופעה מתפשטת רק בעקבות הסרבול שנוצר בעקבות העבודות המסיביות בדרכים באשדוד והיא תחלוף לאחר שיסתיימו העבודות או שמא הציבור יתרגל להגיע ממקום למקום בעיר עם מונית בהרגשה שיש לו רכב עם נהג צמוד?

האם זה המחיר שעושה את ההבדל?

רק הזמן יגיד.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]