אייצ'לותם מסלה.  צילום: צפריר אביוב

בני הקהילה האתיופית באשדוד החליטו להתאחד לקראת הבחירות המקומיות ולהקים רשימה סקטוריאלית שתתמודד על מקום במועצת העיר. בעוד כשבוע וחצי (יום שני, 21 במאי) ייערכו פריימריז בקרב אנשי הקהילה, בהם יתמודדו ארבעה מועמדים. "הקהילה מרגישה שהיא לא שווה", מסביר אייצ'לותם מסלה, שיתמודד על ראשות הרשימה. "לאור הכישלונות של בני הקהילה להיכנס למועצה ולהשפיע החלטנו לאחד כוחות".

בבחירות 2003 התמודדה למועצת העיר רשימה של בני העדה האתיופית, שזכתה במנדט אחד. יששכר מקונן שימש כחבר מועצה במשך קדנציה אחת, ולאחר מכן עבר להתגורר בחבל יבנה, שם הוא משמש כחבר מועצה. מאז חלפו 15 שנה וקולם של בני הקהילה לא נשמע במערכת הפוליטית המקומית. "לצערי מה שקורה זה שתמיד שמים אתיופי במספר לא ריאלי, שהופך לקבלן קולות, ולבסוף אין לנו שום ייצוג במועצה", אומר מסלה.

מסלה (32), נשוי ואב לשניים, עורך דין במקצועו, מתגורר ברובע ב' באשדוד משנת 99'. מסלה היה אמור להתמודד בפריימריז של תנועת אשדודים, שהתקיימו השבוע (ר' ידיעה נפרדת), אך הסיר את מועמדותו בעקבות ההחלטה של הקהילה להתאחד. "הקהילה התנגדה לפיצול כוחות", הוא מסביר. לפני כחצי שנה הוקמה קבוצה בשם "אחדות זה כוח", וממנה תצמח הרשימה הפוליטית: "זאת קבוצה של אנשים צעירים ומבוגרים שכל השנים היה אכפת להם מהכלל". שאר המועמדים מסרבים כרגע להיחשף, אך לדברי מסלה, הם "אקדמאים מוכשרים וצעירים".

מה הנושאים שיעמדו על סדר היום שלכם כרשימה סקטוריאלית?

"רוב האוכלוסייה האתיופית מרוכזת באזורים המוחלשים ברובעים ב', ו', ו־ח', שאנחנו רוצים לחזק. באזורים האלה לצערי הילדים לא מקבלים חינוך טוב. האבסורד הוא שגם התקציבים שמגיעים לחינוך הבלתי־פורמלי לקהילה לא מנוצלים כי אין תוכניות ראויות. כרגע אין תוכניות לשיפור הפערים הקיימים בחינוך. בני הקהילה גם לא מצליחים להתברג בעמדות בכירות בעירייה או בארגונים חשובים. התפקיד שלנו הוא לדאוג שהעוגה תחולק באופן שוויוני".

הכתבה המלאה מתפרסמת ביום שישי בידיעות אשדוד