צילום:  Romeo Duek

הפוסט של שמוליק דואק כלשונו:

"בשעה טובה יצאנו לדרך.
לקח לי המון זמן לקבל את ההחלטה הזאת. המון לבטים והתחבטויות ביני לבין עצמי.
צופה איך העיר משתנה לנו מיום ליום. כל כך קשוב לתושבים ולחששות שלהם מפני העתיד, ולהרגשה שזאת כבר לא אותה אשדוד שפעם כולנו אהבנו והרגשנו שייכים אליה.
אשדוד בנסיגה. היא הפכה להיות קשה ולא טובה לתושבים. היא צפופה. היא רועשת. היא פקוקה. המרחב הציבורי מצטמצם לנו ונסגר עלינו, והסכם הגג הולך להפוך את אשדוד לאחת הערים הצפופות בארץ והמצב רק יהיה גרוע יותר. 
אנחנו בצמרת הטבלה של הערים העניות בארץ. 
אנחנו בצמרת הטבלה של ההגירה השלילית.
התושבים מרגישים שאינם שווים בהתייחסות של העירייה ובהתחשבות שלה בצרכים שלנו.
האינטרסים של הציבור נרמסים לטובת האינטרסים של המקורבים. כל אלה ביחד מביאים אותנו למסקנה המתבקשת שאשדוד חייבת שינוי!


אשדוד צריכה מישהו שיוביל מדיניות שיווינית, לא מפלה ולא מקפחת. 
אשדוד צריכה מנהיגות שמסתכלת לתושבים בעיניים. מישהו שהציבור יכול לסמוך עליו. לבטוח בו. מישהו שרעב לשנות את פני המציאות בעיר, וצריך רק לקבל את הכוח מהציבור ביום הבחירות.
זה כבר המון שנים שאתם אומרים לי שאני צריך לרוץ לראשות העיר. מבטיחים לי שאם זה יקרה תבואו לעזור ולתמוך בי. אמרתם לי שהיושרה וההגינות שלי אלה התכונות העיקריות שראש עיר צריך, ושאם אני הייתי ראש העיר הכל היה נראה אחרת.
המילים האלה מאוד מעודדות ומחזקות. זה מחמיא לדעת שסומכים עלי ושמעריכים את כל הפעילות הציבורית רבת השנים שלי.
לכן היום אני מבקש מכל אלה שבוטחים בי וסומכים עלי, מכל החברים שמאמינים בי ומאמינים לי, אם אתם כל כך סומכים עלי, תנו את הקול שלכם בבחירות לראשות העיר ולמועצת העיר, לחברת המועצה הלן גלבר !!!


כן, לא התבלבלתם. אני לא באמת הולך לרוץ לשום מקום. אני מאוד מחובר למקצוע שלי וללקוחות שלי, ואת העשייה שלי אני מעדיף למקד במישור החברתי ולא הפוליטי. התמונה הזאת נועדה רק כדי למקד את תשומת הלב.
הלן גלבר זאת האישה שאני מאמין בה וביכולות שלה ! מודע לכישורים שלה ומעריך את המאבק שלה למען הצדק, השיוויון והיושרה. מעריץ את המלחמה שלה בשחיתות הציבורית ואת העקשנות שלה לחשוף כל עוולה.
הלן גלבר היא חברת המועצה הפעילה ביותר ב-10 השנים האחרונות מאז שנבחרה. כל תושב שפונה אליה מקבל מענה. כל בעיה שמופנית אליה מקבלת טיפול. היא מתייצבת בכל מקום שאליו היא נקראת כדי לסייע לתושבים. אם זה מול הונאה של קבלן, מול ביורוקרטיה בעירייה, יזמי תמ"א שהוליכו את התושבים שולל, מרכז הקליטה פלדות ועוד דוגמאות למכביר.
הלן היא אישה שאפשר להסתכל לה בעיניים כשהיא מבטיחה משהו, ולדעת שזה מה שהיא תקיים ! השליחות הציבורית זורמת בעורקיה. העשייה למען התושב היא משאת נפשה. פשוט יש אנשים שזה הייעוד שלהם. אני יודע לזהות את התכונה הזאת. אני בא משם.


ראש העיר אמר עליה "יש לה מוטיבציה גדולה. אני מאוד מרוצה מתפקודה ומהחריש העמוק שהיא עושה"... ואכן כזאת היא הלן - היא מקצועית. היא עושה עבודה יסודית. היא חרוצה. היא אסרטיבית ונחושה. היא מגיעה עם המון רעב לעשות כאן מהפך. כולם יודעים את זה. גם מתנגדיה.

עד לפני משבר השבת שטלטל את כל אשדוד לאחרונה, חשבתי לעצמי שבבחירות הבאות אני לא אתערב ולא אהיה פעיל. אלך לממש את זכות הבחירה ואצביע להלן, אבל לא יותר מזה. וכמובן שאני אקווה וגם אשמח שהלן תיבחר.
אבל מה שקרה כאן בחודשים האחרונים הוציא אותי מהאדישות לגמרי, כמו גם את רוב תושבי העיר. אנחנו מבינים שמי שאוהב את העיר והיא חשובה לו, לא יכול להיות אדיש יותר.
היום זה ברור שאנחנו צריכים הנהגה שרואה את כל התושבים כשווים. שלא מנסה לשלול זכויות בסיסיות של רוב תושבי העיר כדי לרצות חלק אחר של התושבים. 


המהלך הזה העיר אותנו וגרם לנו להבין שאם לא יקרה כאן שינוי, אנחנו מאבדים את העיר שלנו לצמיתות. לצערי זה כבר התחיל, אבל זה לא אומר שלא ניתן לעצור את זה !
ולכן אני מצהיר שוב שיש מי שתיתן לנו תקווה. להלן גלבר יש רגישות גבוהה לצרכים של התושב ולאינטרסים שלו. אשדוד תחזור לצמוח שוב והתושבים יוכלו לחזור להרים את הראש.
בקרוב מאוד תתפרסם "תכנית גלבר" לקידום אשדוד, וכולם ילמדו על התכניות, השאיפות, המטרות וסדר היום החדש שהעיר תתברך בו אחרי ניצחונה.