את הפורום אירחו הגב' סימונה מורלי, מנכ"לית הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות שבירכה את הנוכחים וסיפרה על פעילויות הרשות ועל תחום המניעה הראשוני -המרכז להורות משמעותית, והגב' גילית אבטליון, מנהלת המרכז להורות. 

המנהלים הגיעו לבית המרכז להורות משמעותית באשדוד, בכדי להתוודע למודל האשדודי ולראות כיצד מרכזי ההורים הארציים נערכים לעתיד בהתחשב בשינויים הטכנולוגיים, סביבתיים, פוליטיים, כלכליים וחברתיים ואיך מבנה המשפחה מושפע ויושפע משינויים אלו.

אבטליון הוסיפה כיצד מכינים את הסטודנטים הלומדים במרכז לשינויים הרבים, באמצעות הוספת תכנית 'משפחה שמורה', במסלול להכשרת מנחי קבוצות הורים. 

בחלקו השני של היום נערך דיון בעקבות מקרה טביעת הנערים בחוף הכינרת, שבעקבות זאת נחשפה תרבות שתיית האלכוהול והמוזיקה הרועשת של בני הנוער הנופשים בחופים.

את הדיון הובילה הגב' קרן רוט, מנהלת היחידה למניעת שימוש בסמים ובאלכוהול - אגף שפ"י. הדיון נסב על אחריות ההורים בהעברת מסרים ופיקוח על בני הנוער ובשאלה כיצד מרכזי ההורים מסייעים בתמיכה, בעזרה ובייעוץ להורי המתבגרים. 

המפגש היה פורה והועלו בו רעיונות שונים, אותם מנהלי המרכזים יוכלו לקחת ולפתח במטרה לסייע להורים ברחבי הארץ.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]