בית הלוחם עתיד להיבנות באשדוד, כך קבעה ועדה מיוחדת של הכנסת בשבוע שעברה, שהחליטה שמדובר בהחלטה נכונה וסבירה. 

החלטת ארגון נכי צה"ל להקים בית לוחם בעיר אשדוד, התקבלה על ידי המוסדות המוסמכים לאחר שקילת שיקולים רלוונטיים ערכיים והיא עומדת במתחם הסבירות, בין היתר לאור כמות החברים הצפויה לפקוד את בית הלוחם, כך עולה מחוות דעת מקצועית שהזמין מרכז המחקר והמידע בכנסת לבקשת יו"ר הועדה לביקורת המדינה, ח"כ קארין אלהרר. 

בית הלוחם שייבנה באשדוד ברובע י"ז מול מלון ״לאונרדו״ בעלות של כ- 130 מיליון שקלים, יהווה בית חם עבור כ- 7,000 פצועי צה"ל ממחוז השפלה כולל אשדוד ויציע להם מגוון שירותים. 

הדו"ח סוקר באמצעות רואה חשבון חיצוני, את האיתנות הפיננסית של הארגון וההתכוונות של הקמת בית לוחם חדש באשדוד.

על פי ממצאי הדו"ח, לארגון נכי צה"ל הון כלכלי חופשי ופנוי בסך של 81 מיליון שקלים, דבר שמעיד על יציבות פיננסית משמעותית לשנים רבות קדימה. 

"לדעתנו", כך נכתב, "הבדיקה העיקרית צריכה להיות האם בית הלוחם באשדוד צפוי לספק שירות לכמות סבירה של מינויים. התשובה, כאמור לדעתנו, היא כן". 

עוד נכתב כי כלל השיקולים שבעתיים בחר הארגון להקים את בית הלוחם באשדוד הינם בתחום הסביר.

"מסקנות הדו"ח משקפות כי ארגון נכי צה"ל פועל באופן מקצועי, אחראי ושקוף", אמר מנכ"ל הארגון, תא"ל (מיל') חיים רונן, "אנו נערכים לקראת תחילת בניית בית הלוחם באשדוד ובמקביל להמשך גיוס התרומות למען רווחתם ושיקומם של נכי צה"ל. 

ממצאים אלה, יחד עם אישור ניהול תקין לשנת 2017 שהתקבל לאחרונה, מעידות כי ההחלטות שמקבלת הנהגת הארגון הנוכחית הינן תקינות ומוכוונות כולן לרווחתם ושיקומם של נכי צה"ל, באופן המיטבי".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]