השבוע, עם הגיעו של ראש חודש כסלו והגיעה של פרשת השבוע "תולדות", יגיעו אל בית הכנסת "משכנות שמואל" ברובע י"ב בעיר, בו נוהגים להתפלל גם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ומר מוטי מלכא מנכ"ל המשכן לאמנויות הבמה תושבים רבים מהעיר אשדוד, מחוץ לעיר ואפילו מרחבי העולם- בשעה ארבע לפנות בוקר כדי לקחת חלק בשירת הבקשות שהפכה להצלחה בעיר אשדוד בהובלתו של רבי דוד אדרי.
החזאים מדברים על סופה שתכף מתקרבת, אבל דבר לא ימנע מהמתפללים וחובבי הפיוט והשירה להגיע כדי לקחת חלק בחוויה המרגשת, בטח לא מזג האוויר. כמו גם תחכה להם כוסית רום/ ארק כדי להתחמם בכניסה, כמו גם הרבה תה נענע, תמרים וסוכריות לילדים. גם בעזרת הנשים ישנה תפוסה מלאה בקיום "שירת הבקשות" אגב.  

לפני כשבוע, התקיים ערב מיוחד ומרגש במסגרת פסטיבל "אשדודשירה" של 'יגל יעקב'- שירת פייטני רבני אבוחצירא יחד עם הפייטן אבי אפנג'ר, שמשמש כחזן הקבוע בבית הכנסת "משכנות שמואל" ויארח את ר' דוד אדרי ומקהלת הפייטנים של המרכז לפיוט ושירה בבית הכנסת.


שירת הבקשות החלה לאחר חג הסוכות, החל משבת 'בראשית' ומתנהלת בהובלה של ר' דוד אדרי בבתי כנסת שונים ברחבי העיר אשדוד, בתיאום מראש עם ועדי בתי הכנסת.

מוטי מלכא, מנכ"ל המשכן לאמנויות וזה שיזם יחד עם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי את הקמתו של המרכז לפיוט ושירה בעיר כתבה בעמוד הפייסבוק שלו:

בשבוע הבא תתקיים שירת הבקשות בבית הכנסת "היכל נפתלי" ברובע ט"ו בעיר אשדוד, החל מהשעה 04:00 לפנות בוקר, בין שישי לשבת.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]