הפעילויות בקורס מאפשרות לתלמידים הן כפרט והן כקבוצה לברר את תפקידה של קבוצת מנהיגות ומהותה ואת היכולות האישיות של כל אחד מהם בתוכה.

תלמידי הקורס רוכשים מיומנויות בנושאים החברתיים והערכיים ומובילים פרוייקטים העונים על צרכים חברתיים וערכיים בקהילה אליה הם משתייכים ומחוצה לה.

היום התקיים במרכז מרו"ם טקס חג הסיגד. בחג זה יהודי אתיופיה מחדשים ומזכירים את הברית שנכרתה במעמד הר סיני בין עם ישראל ובין ה'.

חג הסיגד הוא גם יום של געגועים ותקווה לשוב לירושלים. יהודי אתיופיה האמינו שקיום הברית ישמור על הקהילה ויוביל להגשמת חלומם לשוב לארץ ישראל ולירושלים.

טקס חג הסיגד התקיים בשיתוף תלמידי הקורס, "מנהיגות חשיבה יוצרת שינוי- הדרך החדשה" ותלמידי תכנית "אמירים" מבית ספר יד שבתאי והוא מהווה חלק מתכנית הלימודים במרכז מרו"ם בהלימה ליעדי משרד החינוך ולמדיניות הממשלתית לקידום שילובם של אזרחי ישראל בני הקהילה האתיופית בחברה הישראלית. כיבדו בנוכחותם תלמידי ומורי היחידה לקידום נוער.

דר' ציפי בבצ'יק, מנהלת מרכז מרו"ם, "הלמידה בקורס באה להעצים מחד את תחושת האחריות כמניע למנהיגות, ומקנה מאידך הבנה ומיומנויות של הנהגה בקרב המחוננים כמשאב האנושי של מדינת ישראל  כאליטה מנהיגותית פעילה, מעורבת חברתית ובעלת אחריות ציבורית  לחולל שינוי במעגלי שייכות שונים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]