מדובר ברעיון אותו החלה לקדם השרה לפני מספר שנים, במסגרתו יבנו בנייני מגורים ציבוריים (דיור ציבורי) על קרקע חומה (קרקע ציבורית השייכת לעיריות). השרה אף העבירה את היוזמה כהחלטת ממשלה ביחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, בשנת 2011.

הפרוייקטים שבהם ביקרה השרה סופה לנדבר הבוקר הינם פרוייקטים שנבנים בשיתוף פעולה עם משרד השיכון, משרד האוצר, הסוכנות היהודית ומתבצעים על ידי חברת עמיגור. מנכ"ל עמיגור, יובל פרנקל היה זה שהרים את הדגל וממשיך לפתח את הפרוייקט מאז.

במסגרת ביקור השרה הבוקר באשדוד הגיעה לנדבר לשני האתרים בהם עתידים לקום מגדלים רבי קומות: הראשון ליד בית קנדה - בו עתידות להבנות 220 דירות ובאתר השני ברחוב יאיר, בו עתיד לקום מקבץ עם למעלה מ-360 דירות.

שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר: "מדובר בפרויקט ראשון במעלה - אין מטרה נעלה וקדושה יותר מאשר לספק לעולים ולקשישים קורת גג בטוחה מעל לראשם. בניית הפרוייקטים באשדוד היא חשובה מאין כמותה והיא הפיתרון לתורים ולרשימות ההמתנה הארוכות לדיור הציבורי בעיר אשדוד. אני שמחה לראות כי היוזמה שהחלה בשנת 2011, יוצאת לפועל ואנו עתידים לראות את תחילת הבנייה כבר במחצית הראשונה של שנת 2017".

בנוסף עתידים להבנות פרוייקטים דומים באשקלון, רחובות, תל אביב, נתניה, הרצליה פיתוח, קריית גת, לוד וירושלים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]