ביום חמישי האחרון, התכנסו למעלה מ-200 עובדי ומתנדבי מד"א מרחב לכיש במתנ"ס בית לברון שבאשדוד במסגרת כנס עיון מקצועי בתחום הטראומה. 

בכנס שאורגן ע"י רעות חיזקיה, אחראית הדרכות מתנדבים במרחב לכיש של מד"א ובסיוע מחלקת מתנדבים במד"א השתתפו פרמדיקים, חובשים וכוננים של מגן דוד אדום בהרצאות מעשירות אותן העבירו מיטב המומחים בתחום, ביניהם, ד"ר שפיר בוטנר, מנהל המרכז להכשרת פרמדיקים של מד"א שהעביר הרצאה בנושא חבישת פצוע מדמם, ד"ר יורם קליין, מנהל יחידת הטראומה של בית החולים שיבא תל השומר שעסק בהחייאה בטראומה וד"ר גיא לין, מנהל יחידת הטראומה ויחידה לכירורגיה דחופה של בית החולים קפלן שהתייחס לגישה לטיפול בפצוע בשטח ובמיון. 

בין הנוכחים שהגיעו לאירוע היו חבר דירקטוריון מד"א אמיר ליברטי, מנהל מרחב לכיש במד"א עמי איבגי ואחראי מתנדבים במרחב לכיש יוני ליברטי אשר העניקו מגני הוקרה לד"ר שפיר בוטנר, ד"ר יורם קליין וד"ר גיא לין. 

יוני ליברטי, אחראי מתנדבים במרחב לכיש: "נערך כנס מוצלח מאד בו הרופאים חלקו עם צוותי מד"א מידע חשוב מהידע המקצועי שלהם. ידע זה יסייע לעובדי ומתנדבי המרחב בשגרת יומם למען הצלת חיים. 

הכנסים האלו תורמים רבות לשיפור הידע המקצועי בשטח לכל בעלי התפקידים. אני מודה למרצים, למשתתפים ולמד"א על יוזמת הכנס".

אמיר ליברטי, חבר דירקטוריון מד"א: "אני שמח להיות שותף לכנס מרשים שכזה בו אנו מביאים את מיטב המומחים בנושא הטראומה על מנת ליישר קו, להחליף דעות ולקבל את האינפורמציה החשובה הזו. כנסים מקצועיים אלו תורמים מאד לידע של אנשי הארגון."

עמי איבגי, מנהל מרחב לכיש במד"א: "אני רואה חשיבות רבה בכנסים מקצועיים שכאלו. הנושאים החשובים שהועברו בכנס על שלל המומחים שהעבירו את המידע והדגישו את כל הנושאים הרפואיים כולל טיפול בשטח. מרשים היה לראות את 220 עובדי ומתנדבי מרחב לכיש שהגיעו. תודה לכל מי שלקח חלק". 

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "במד"א לומדים ומתפתחים כל העת מתוך מטרה להציל חיים ביעילות המירבית. אין ספק שערב עיון מקצועי זה מגביר את המקצועיות של עובדי ומתנדבי מד"א, מחזק את הקשר בין צוותי מד"א לגורמי הרפואה השונים ומגביר את המודעות בנושא הטיפול המהיר באירוע טראומה".

צילום: זכי הלר, דוברות מד"א

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]