בית ספר "אילנות" הנושא בתו "ירוק מתמיד", ערך יום שיא בנושא ניקיון והפרדת פסולת כחלק ממערך עבודה שוטף המתקיים בביה"ס, במהלך כל השנה, במטרה להעלות את נושאי איכות הסביבה, קיימות ואורח חיים בריא על סדר היום הבית ספרי ולהגביר את המודעות בקרב תלמידי בית הספר ובקרב הבאים בשעריו. 

כל תלמידי בית הספר היו שותפים פעילים ביום השיא, תרמו ונתרמו מהפעילויות המגוונות ובתחומי דעת שונים. להלן חלק מהפעולות שנערכו במהלך היום, לפי קבוצות הגיל והנושאים שהותאמו להם.

תלמידי כיתה ה' ארחו ב"מרכז הלמידה לאורח חיים בריא ומקיים", הפותח את שעריו בכל שנה לקהילת תלמידי אשדוד בבתי הספר ברחבי העיר, את תלמידי כיתה ב' מבית ספר "צפרירים".

התלמידים המתארחים היו שותפים ליום עשיר בפעילויות סביבתיות, ביניהן: סיור והסבר על ביה"ס ומרכז הלמידה הייחודי שבו, דיון ופעילות יצירה בעקבות האזנה לסיפור, משחקי רצפה כיתתיים ועוד. 

תלמידי כיתות ג'-ה' עסקו בניקיון שטחים ציבוריים: גבעת יונה, שפך נחל לכיש ורצועת החוף הסמוכה לביה"ס, ובמרחבי הכיתות וכיתות האם נלמדו תכנים העוסקים בנושא הניקיון באופנים שונים כאשר כל המורים המקצועיים האחראים על תחומי דעת שונים מקדישים את שיעוריהם לנושא הניקיון והפקת תוצרים עם התלמידים.

לכל תלמידי בית הספר ולתלמידי בתי ספר אחרים שהתארחו באילנות, התקיימה הפסקה פעילה שכללה תחנות משחק אשר נבנו מחומרים ממוחזרים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]