חברת מועצת העיר אשדוד, שירלי נתן (אסולין) הציעה לפני כחודש להביא לדיון במועצת העיר הצעה לקבלת החלטה, על מנת לנסות ולמנוע מקרים של שכחת ילדים ברכב. על פי ההצעה של חברת המועצה, צוות גן ילדים בו ישנם פעוטות עד גיל שלוש, יהיה חייב לבדוק עד השעה 9:00 מדוע הפעוט טרם הגיע למעון או המשפחתון.

תגובות רבות התקבלו להצעתה של חברת המועצה, ביניהם תגובות זועמות על כך שההצעה תגלגל את האחריות לצוות החינוכי במקום לההורים. 

כעת, חודש וקצת אחרי, ועדת השרים לחקיקה אישרה כי גננות ומטפלות יחויבו להתקשר להורים ולהודיע על אי הגעת הילד למוסד החינוכי או למעון היום. ההצעה, שקידמה ח"כ יפעת שאשא-ביטון (כולנו), "באה לגייס את מערכת החינוך לסייע במניעת התופעה של שכחת ילדים ברכב", אמרה שאשא-ביטון. ההנחיה תיכנס לתוקף מידית והיא תהיה על פי חוזר מנכ"ל משרד החינוך או הנחיות משרד הכלכלה שאחראי על מעונות היום.

דורית חזן, יו"ר ארגון גננות מחנכות: התייחסה להחלטה ואמרה בכעס: "להעביר אחריות מגורם אנושי לגורם אנושי אחר זה לא פתרון - ההפך הוא הנכון. כיום לא שופטים הורים במקרים טרגיים ויש שמבקשים להעביר את האחריות לגננות - לשם מה? כדי שאותנו יוכלו לשפוט?", שאלה חזן והוסיפה: "מעבר לאחריות אנושית, מדובר כאן באחריות פלילית. מה יהיו ההשלכות החוקיות? אלו כלים נקבל כדי לסייע לגננת לא לשכוח משימה זו בנוסף לכל אלה שכבר על כתפיה? אולי כדאי קודם לפתור בעיות נושנות שלא טופלו כגון: העדר מנגנון החלפה לגננות ולסייעות, הפחתת מספר ילדים ביחס של 8:1 בגילאי טט"ח, העדר אגנית ומים חמים לשטוף ילדים מצטאים (שאינם שולטים בצורכיהם, מ"א), צוות תומך זמין והדרכה לגננות חדשות? יש מצבור בעיות שלא מטופלות ויש לפתור אותן כדי לסייע בהתנהלות היום יומית". 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]