בימים האחרונים התקיימו שיחות גישוש מול משרדי הממשלה בניסיון לבדוק היתכנות להגמשת הקווים האדומים במשא ומתן על הסכם התחרות.

העובדים הצעירים בנמלים טוענים "מכרו אותם" במשא ומתן מול הממשלה, לאחר שהסכימו לוותר על הדרישה לחסינות מפיטורים, לטובת הגנה על מנגנוני השכר הגבוה.

לפני ארבעה חודשים וחצי נחתם בראשי תיבות הסכם התחרות בין משרדי התחבורה והאוצר לבין ועד עובדי נמל אשדוד וההסתדרות – אך מסתבר שאין בהסכם זה חסינות לעובדים מפני פיטורים. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, משהה את חתימתו על ההסכם,על רקע המתיחות בקרב עובדי הנמלים.

שר התחבורה, ישראל כץ הצהיר - "העובדים יעשו טעות גדולה אם ילכו צעד אחורה. אין סיכוי שנוותר להם. לא ניתן התחייבות למי שלא יעבוד, ולא נעודד בטלה"

אתמול שוב הבהיר השר כץ- "לא אסטה ולו במעט מעקרונותי. אלה בעיות פנימיות של ההסתדרות, והבהרתי לכל מי שפנה אלי שלא תינתן חסינות מפיטורים, קל וחומר כשהסיכויים לכך שנגיע לתרחישי קיצון של צורך בפיטורים הם אפסיים".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]